insarcinata luand anticonceptionale?

18-09-2011
karina01
Nu este medic/terapeut
karina01
buna ziua, am o mare dilema..acum 2 luni am schimbat anticonceptionalele, inate luam unele e se puteau folosi in timpul alaptari, pt ca alaptam, apoi din motive medicale am renuntat la alpatat, am luat noile anticonceptionale fara pauza intre cele vechi, in prima luna am avut sangerari cateav zile, apoi la sf floiei am avut menstruatie normal, apoi am inceput cea de-a doua folie, recunosc ca mai uitam sa le iau seara insa le laum imediat diminetza, mi -s-a intamplat de vro 2 ori insa niciodata nu am depasit acele 12 ore, acum am terminat folia si inca nu am menstruatie, de obicei terminam pastilele duminica si max vineri aveam menstruatie, acum e deja duminica si nimic...e posibil sa fiu insarcinata?mentionez ca am o usoara ameteala de cap insa si ceva dureri de burta cum ar fi cele menstruale...e posibil sa fie doar o dereglate hormonala?multumesc frumos pt timpul acordat
2 comentarii
0
18-09-2011, ora 19:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Care sunt acele motive medicale pentru care ai renuntat la alaptat ? Cu pilulele nu poti intarzia multe ore, caci ramai insarcinata imediat...se vede treaba ca nu le iei prea corect.Sper sa-ti vina menstruatia.Fa-ti un test de sarcina maine dimineata.
0
18-09-2011, ora 19:49
karina01
Nu este medic/terapeut
karina01
in primul rand multumesc pt raspuns, in al doilea rand datorita unor complicatii medicale a trebuit sa urmez un tratament medicamentos ce era f daunator unui sugar, pilule iau de ani de zile, am luat si inaite sa raman insacinata cu bb, problema ca acestea st noi pt mine, se numesc naomi, mi-au fost recomandate de med ginec, pt ca am un chist destul de marisor, mi s-a mai intamplat si in trecut sa uit cate o pastila si le luam mereu, repet in cele 12 ore indicate, insa nu am avut niciodata probleme...acum nu intelg ce se intampa..maine dim o sa fac un test, dar ma gandeam, calculand data ultimei relatii sexuale ce ar fi putut cauza, , probleme, , ca e prea devreme pt a se vedea pe test...aprox 2 sapt...sper sa fie negativ testul, dar daca e pozitiv..e bien venit:)inca o data va multumesc pt raspuns si o seara placuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul