inec alimente

12-11-2015
alexmihaikkk
Nu este medic/terapeut
alexmihaikkk
Buna ziua, este posibil ca atunci cand te inneci cu un aliment mai marunt acesta sa patrunda prin trahee si sa ramana blocat acolo pe undeva? Ca acum cam 30 de minute am tras aer profund in piept si am simtit o durere in spate, ca si cum ar fii ramas ceva blocat acolo. Ma ingrijoreaza foarte tare
5 comentarii
0
14-11-2015, ora 13:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil dar nu ai mai putea sa respiri. Nu cred ca e cazul tau.
0
14-11-2015, ora 13:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca ai anxietate sau atacuri de panica nervii care traverseaza gatul se constrictioneaza pentru ca nu exista suficienti neurotrnamitatori. De aici si iti vine si innecul si senzatia ca a intrat pe partea cealalta.
Fa un minim de tratament, daca vrei. Poti sa incerci chiar si naturist.
0
15-11-2015, ora 09:03
alexmihaikkk
Nu este medic/terapeut
alexmihaikkk
Multumesc frumos pentru raspuns, si acum 30 min m-am trezit asa "groaznic", nu aveam aer deloc. Am luat un extravalerianic, care ieri m-a ajutat, dar azi niciun efect...si dupa am luat jumate de xanax 0, 5...si m-a mai linistit. De ceva timp am starile de sufocare, nu mai suport :( am luat magneziu de-alungul timpului, ceaiuri de sunatoare si paducel, o reteta de la medicul de familie cu vagostabyl, plus alte plastile ca xanax, extraveral, sedatif pc, de la sora mea care avea atacuri de panica, la ea era problema cu palpitatiile. Mama vrea sa-mi faca programare la psihiatrie, dar am ceva indoieli in cazul asta
0
15-11-2015, ora 09:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Du-te la psihiatru. Vezi ce-ti da. Incearca. Daca iti convine iei, daca nu, nu. Sau schimbi tratamentul. M
Nu te Obliga nimeni sa le iei.
0
15-11-2015, ora 09:37
alexmihaikkk
Nu este medic/terapeut
alexmihaikkk
Offf...multumesc. Sper sa imi treaca odata chestia asta, am ajuns sa imi fie frica sa ies din casa, sa nu mi se faca rau pe strada sau in alte locuri publice
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.