ingrijorare

06-10-2009
alabala
Nu este medic/terapeut
alabala
Buna, am 32 de ani, de 15 ani merg la acelasi medic din Cluj, fff cunoscut si * de treaba si desi am de gand sa il vizitez curand am totusi 1% o indoiala si as vrea sa stiu si alte pareri,
Sunt in prima zi de menstruatie si de aceea prefer sa treaca vreo doua saptamani pana merg la control, iau anticonceptionale novynette de doi ani de zile pentru prima data, la recomandarea medicului, am o imunitate * de balta adica foarte scazuta si am sa va scriu si de ce sunt suparata; in urma cu 10 ani am luat de la un fost iubit cu care am avut o relatie tot de 10 ani un herpes genital ca desi noi*astea cu imunitate zero il facem mai repede(ex-ul meu e medic)nu a fost foarte fidel.de atunci, inainte de menstruatie cu vreo saptamana imi apare exact in acelasi loc de vreo 3-4 ori pe an acest herpes micut...am ungvent si ma feresc de contacte sexuale in perioada cu pricina si cam atat, sotului meu ia aparut acum un an de zile un neg cu forma de conopida pe care la tratat cu codylyne, la recomandarea medicului meu ginecolog iar eu am fost la control imediat cand i l-am vazut (control, test la secretie, testul papanicolau II, leucoree tricomonas, ecograf (un aparat subtirel introdus in vagin )..domnul doctor a zis ca sunt super ok, eventual sa mi cumpar un vaccin anti hpv dar costa vro 15 mil, a vazut el ceva ramificatii* zicea ceva de cervicita dar zicea ca nu e posibil ca poate ca..poate ca..., poate pentru ca sunt inainte de menstruatie. tricomonasul l-am mai avut si acu 9 ani (tot din cauza imunitatii slabe ca deh...asa e cand ai incredere)rla domnul doctor merg periodic de 2 -3 ori pe an pt control, examinare secretie si test papanicolau si nu la mai vazut pana acum, a aparut din nou. am luat o perfuzie de metronidazol * strong sa stiu o treaba, s a tratat si sotul meu si am mers la control la doua saptamani..nada...foarte bine totul.pana ieri cand m-am spalat cu degetul pe interior si acolo unde noi fetitele avem o gropita, in interiorul vaginului, la marginea ei simt o bubita mica dar mai tare tare...n-am mai simtit o...poate fi un neg????? ceva mai grav????
chiar incep sa ma satur de atatea controale, de privirile de vita ale asistentelor de la ginecolog, de la intrebari de genul *aveti si alti parteneri, mergeti la sauna, partenerul este...faceti sex anal.stiti ceva ? unii baietii nu stiu nici pe unde fac susulica...nu pot sa stau sa verific all day long daca ma inseala, nu pot sa dau vina pe el pentru problemele mele si nici nu pot sa ii zic * auzi draga io periodic am ceva si ma doare la fund, cred ca tu esti de vina, apoi am incercat si prezervativul pana am mers la control si am facut nu stiu ce scurgere si cica o fac de la latex :D.si apoi in 32 de ani am avut 2 parteneri.si ma enerveaza ingrozitor sa tot fac tratamente..pentru trico..pt scurgere galbuie, sangerari intre menstruatii cu anticonceptionale cu tot, e spooting ba nu e spooting..e de la stres.am luat 10 zile cervucid..preventiv ca asa a zis doctorul..dar inca n am priceput nici dupa ce am intrebat a doua oara de ce le iau...bine bine dar am ceva?
sun pt testul nicolau si mi zice gradul doi deci este ok* si restu...ce mai trebuie eu sa stiu!!???...ca a inchis telefonul.
vreau sa intrerup anticonceptionalele, sa mi fac un test hormonal, niste analize si sa ma pregatesc sa astept barza din ianuarie incolo ca e cazul, formam deja o familie de 3 ani de zile.va rog mult de tot faceti ma sa inteleg.trebuie schimbat medicul ori eu sunt fetita perfecta pentru toate bolile genitale?
3 comentarii
0
06-10-2009, ora 20:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Trebuie sa schimbati medicina !!! Acolo este buna, v-ati pus speranta in ceva iluzoriu.
Mergeti la un medic homeopat cu experienta si problemele pe care le aveti pot fi vindecate si nu numai tratate inutil.
Problema nu este medicul ci chiar medicina, medicina care nu stie si nici macar nu incearca sa vindece cauza ci numai trateaza simptomele. In homeopatie este altfel, medicului nici macar nu-i trebuie analize ca sa poata vindeca. Cauza problemelor poate fi vindecata cu ajutorul homeopatiei dar va trebuie un medic bun si rabdare. Este oricum unica metoda asa ca nu aveti de ales daca doriti vindecare cu adevarat.
Succes !
0
07-10-2009, ora 09:54
alabala
Nu este medic/terapeut
alabala
buna scarface,
Medicul meu de familie din Cluj este de specialitate medic homeopat, crezi ca daca ma duc la ea si ii insir problemele mele ar gasi ceva granule si pentru mine??? candva mi-a dat un tratament pentru candida ch30 parca.si a functionat, altadata ceva siropuri de coacaz pentru niste probleme la articulatii si am crezut ca astea sunt bune pentru * efectul placebo..am si o farmacie terra cu produse homeopate la cluj.dar la cine sa ma duc prima data :D la ginecolog ori la homeopat !? imi explici te rog in ce consta tratamentul homeopat ?
0
07-10-2009, ora 21:41
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna alabala,
tratamentul homeopat consta din administrarea unor granulele homeopate ale u nui anumit remediu. Asta este homeopatia si nimic altceva. Vindecarea depinde de gasirea remediul potrivit pt. tine, lucru care depinde de capacitatea medicului si de claritatea simtpomelor pe care le ai. La simptome confuze si medic slab este mai greu de gasit remediu, si homeopatia nu are nici o vina.
Alta sansa de a te vindeca oricum nu ai, astfel de boli nu pot fi vindecate DECAT cu ajutorul homeopatiei, numai ea are taria si remediile necesare.
Eu m-as duce insa nu la un medic de familie care face homeopatia pe langa alopatie ci la un homeopat care face NUMAI homeopatia si nimic altceva. Este o diferenta mare !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.