ingrasare excesiva intr-un timp scurt!

28-01-2011
alejandra27
Nu este medic/terapeut
alejandra27
Am 27 ani si urmez tratament cu antidepresive de la varsta de 17 ani respectiv cu Efectin 2/zi, Oxazepam 1/zi si Romerom 1/zi, In jurul varstei de 22 ani aveam o greutate normala de 50 kg. si un tranzit normal, mancam la orice ora si oricand, chiar daca vroiam nu reuseam sa ma ingras, eram in categoria celor slabe. Nu ma simteam bine in aceea perioada si mi-a scmbat Efectinul cu Ziprexa luand in greutate 30 kg intr-o luna ( acum oscilez intre 80 kg si 84 kg.) si au aparut si probleme de constipatie si transpiratie excesiva. Mentionez ca desi mi-a fost schimbat imediat tratamentul, nu mi-am revenit la greutatea normala, probleme cu constipatia sunt in continuare, mi s-au format vergeturi, zici ca am dat nastere unui copil. Ce sa fac sa redevin la greutatea de dinainte sau macar sa slabesc ceva kg. Sunt oribila, mi-am schimbat toata garderopa, sunt complexata imi zic mereu ca o sa fiu ce eram o data! Am fost si la Parhon, m-a palpat in zona gatului si a zis ca nici vorba glanda, analizele la sange imi ies bine de fiecare data.
Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Perturbarea ritmurilor circadiene joacă un rol cheie în creșterea în greutate
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  •