ingerarea a doua picaturi solutie Garasone

07-04-2011
gabrielaghm
Nu este medic/terapeut
gabrielaghm
Buna ziua,

Am rugamintea daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns. Am incercat aseara sa ii pun fiului meu in nas doua picaturi de Garasone si datorita picuratorului si a faptului ca era foarte agitat, cateva picaturi, cred ca vreo doua i-au cazut pe obraz si i s-au preluns pe buze. Se pare ca i-a placut la gust pentru ca pana sa imi dau seama el deja savura acele picaturi. Am citit prospectul si scrie ca in cazul in care solutia este inghitita trebuie sa ne adresam medicului.
Am incercat sa iau legatura cu dr. pediatru insa nu am reusit sa dau de dansa pentru a ma sfatui ce sa fac.
Precizez ca copilul are nasul infundat de vreo doua saptamani, iar de asesara a inceput sa tuseasca.
Credeti ca este necesar sa merg cu copilul la un medic, camera de garda? Se poate intampla ceva?

Astept un raspuns de la dvs. cat mai curand posibil.

Va multumesc.
3 comentarii
0
07-04-2011, ora 15:59
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
doar un medic stie-daca ar intra sa va raspunda-...
pana una alta, dati un telefon la medicul de familie..odata TOT va raspunde si daca nu, mergeti la o farmacie...si acolo va pot spune daca e TARE de rau sau NU.
O zi buna!
0
08-04-2011, ora 08:10
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
@ gabriela

cantitatea ingerata este f mica, nu cred ca e nici o problema. Prospectul se refera la situatia cand se bea din solutia respectiva, insa nu e cazul aici.

multa sanatate puiutului!
0
08-04-2011, ora 14:18
gabrielaghm
Nu este medic/terapeut
gabrielaghm
Va multumesc din suflet pentru raspunsurile dvs. Am reusit sa ajung cu copilul la medic si se pare ca nu este nimic grav.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: