infundarea urechii de la masea

11-03-2011
cristy_na82
Nu este medic/terapeut
cristy_na82
cred ca sunt aprox 2sapt de cand am sesizat ca am o durere in obrazul drept.mi-am dat seama ca e o punga de puroi de la masea.nu m-am impacientat, dar nici nu am luat masuri.apoi intr-o seara mi s-a infundat urechea dreapta, de la curent am zis eu, deoarece statusem langa un geam.iar nu am luat masuri deoarece mi se mai infundase si trecuse de la sine.dar acum simt niste intepaturi in ureche din cand in cand, urechea e inca infundata, punga de puroi la locul ei si parca simt o mica usturime in partea dreapta a gatului.mentionez ca nu sunt in tara sa pot ajunge usor la medic(lipsa actelor, a banilor).ce-i de facut?cat de grav e?as dori un raspuns, multumesc anicipat
2 comentarii
0
01-04-2011, ora 17:59
cristy_na82
Nu este medic/terapeut
cristy_na82
am fost la farmacie si mmi s-a dat antibiotice care au in compozitie amoxicilina cu acid clavulanic 500/125.am tinut tratament 7 zile si l-am oprit apoi pt ca ma simteam foarte ametita, poate ca u mancam suficient.ziua urmatoare dupa ce m-am lasat am inceput sa vad efectele.inca mai simt putina punga in obraz.dar cam atat am putut face momentan.
0
30-04-2011, ora 10:14
ester24
Nu este medic/terapeut
ester24
Ieri am fost la urgente cu o durere de masea..doctorul mi-a curatat-o, mi-a eliberat canalele si mi-a spus ca am o infectie..mi-a dat tratament (Cexyl - 500 si Ibuprofen - 400)..dupa ce am iesit din spital, mi s-a infundat urechea instantaneu...si inca o am infundata...din cauza infectiei de la masea ?...(masea, partea dreapta sus, urechea dreapta)...o sa-mi treaca de la tratament?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul