inflamatii pe uretra

07-03-2016
marcylia
Nu este medic/terapeut
marcylia
buna ziua. am 45 de ani, si de vreo luna doua mi au aparut niste inflamatii pe uretra care ma ustura, nu ma doare la urinat dar ma deranjeaza pt ca le simt acolo, urinarile mele sant in functie de cate lichide beau, nu f dese, dar in marea majoritate in cantitati mici, fara presiune, simt ca am un obstacol acolo pe uretra si nu ma lasa sa urinez.inainte aveam si niste mancarimi pe uretra, sau arsuri uneori, si o mica sectretie uretrala..am fost la ginecolog dar avand in vedere faptul ca am un fibrom uterin care mi s a spus ca e ce operat, medicul a dat toata vina pe acest fibrom.desi i am spus ca am pb pe caile urinare..am facut papa nicolau care mi a iesit bine si analiza de urina la fel..in urma cu trei ani am fost la urolog pt aceleasi simptome si mi a scris sindrom vezical iritativ fara sa ma vada pe uretra..ingrijorarea mea este acea inflamatie si secretia acea alba fara miros..sa fie vorba de o uretrita?asa se manifesta la femei?sau ce ma sperie sa nu fie niste diverticuli uretrali..ce sfat imi dati?mi am facut o programare si la urolog.cam ce analize si investigatii ar trebui sa fac???
1 comentarii
0
07-03-2016, ora 21:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Va prescrie urologul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: