inflamatie osoasa la masea

21-11-2012
andraaa12
Nu este medic/terapeut
andraaa12
buna ziua am o problema, de cateva zile mi sa inflamat gingia sub o masea foarte cariata, nu pare a fi punga cu puroi deoarece pare a fi osul inflamat, acum cateva saptamani am avut infectie si puroi la aceasta masea si mi.a scos nervul si mia prescris antibiotice pe 6 zile, dar nu mia trecut nici atunci de tot inflamati, am mai avut probleme mai de mult cu aceasta masea.nu ma doare aceasta inflamatie dar este deranjanta, ce ar putea fi?am nevoie de un raspuns cat mai urgent
3 comentarii
0
28-11-2012, ora 18:05
florian94
Nu este medic/terapeut
florian94
Nu sunt doctor dar din cate ai explicat tu mai sus pare a fi un chist la radacina maselei ( spun asta deoarece am avut si eu acelelasi simptome la un chist ). Fa o radiografie !
0
03-12-2012, ora 20:49
andraaa12
Nu este medic/terapeut
andraaa12
am fost la dentist si mi.a spus ca imi este fracturata maseaua(nu am mai auzit de termenul asta) aveam o adiografie la el facuta cu vreo 2 saptamani inainte, si a vrut sa imi scoata maseaua ma anesteziat dar ma durut ingrozitor si mi.a dat antibiotice pe 6 zile dar inca ma doare, mie frica sa mi.o scot si parca mi sa imflamat si gingia
0
04-12-2012, ora 22:17
andraaa12
Nu este medic/terapeut
andraaa12
nu stiu ce sa mai fac acum de cateva zile mi sa invinetit gingia la baza dintelui si mi sa inflamat putin, la dinte de cand a incercat sa imi scoata maseaua mi sa format ca un fel de bucata de carne, rosie si este dureroasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul