inflamarea preputului

09-01-2008
mari101
Nu este medic/terapeut
mari101
De 2 luni mi s-a umflat preputul care acopera capul penisului si nu am nici cea mai mica jena sau durere.
Pe la jumatatea penisului pielea este mai stransa, zbarcita si micsoreaza putin diametrul penisului.
Nu este de vorba de infectie.
Preputul se decaloteaza usor.
Dupa cate stiu eu fimoza se manifesta prin strangerea pielii din jurul capului.
Ceea ce ma deranjazeza este prezenta umflaturii.
Despre ce este vorba? Multumesc pentru raspuns.
1 comentarii
0
18-10-2012, ora 01:28
bodo08
Nu este medic/terapeut
bodo08
Salutare tuturor! am si eu o mare problema..., de vreo 5 luni mi sa inflamat pielea ce acopera capul penisului inclusiv acesta, am fost prima data la un medic dermatolog si imi spune ca am doua bacterii diferite una pe penis iar cealalta pe testicole (nimic grav spune el, dar ai o luna de tratament) am facut tot tratamentul si degeaba, am mai fost la inca un medic si tot degeaba, acum 2 luni am fost la un medic primar care mi-a dat diflucan parca se numeste nici nu mai stiu exact ca la cate tratamente am facut...si fara rezultatdin pacate, am luat doua pastile de diflucan una pe saptamana spunandu-mi ca am o ciuperca, ok am urmat si acel tratament si tot degeaba.apoi am fost la un profesor universitar spunandu-mi ca nu mai am ciuperca si a ramas doar o inflamatie, mi-a prescris nidoflor, bepantene si sa ma spal cu ceai de musetel ( la 1 L de ceai, o lingurita rasa de bicarbonat) mi-a trecut cateva zile roseata de pe penis dar nu si de pe testicole iar cand aveam un act sexual pielea de pe penis se lipea de cap si ma durea, dupa cateva zile iar a aparut roseata si in continuare inca se lipeste pielea de pe penis si de pe testicole deci e la fel ca inainte nu am rezolvat nimic in 5 luni. Sunt fumator poate cauza si aceasta? Din cate am citit pe internet ceaiul de feriga este foarte bun pentru inflamatiile acestea, imi puteti recomanda ceva? Va rog mult de tot daca ma puteti ajuta, mai ales ca nu sunt in Romania. Va multumesc anticipat si sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.