inflamare in zona sfarcului

25-09-2006
danco
Nu este medic/terapeut
danco
m-am trezit dimineata cu o durere suportabila la sfarcul drept, si asta fara sa fiu lovit sau sa fi patit ceva. acum am un fel de piatra asa cum am avut la pubertate. am 31 ani si nu stiu de la ce ar putea sa fie, sau daca va trece de la sine. stiu ca am mai avut odata asa ceva si a trecut, dar asta a fost acum cativa ani de zile.
poate avea legatura cu altceva care sa ma afecteze in timp? acum 2 saptamani am avut o lovitura puternica in partea dreapta la coaste si atunci nu m-a durut, dar a fost foarte aproape de zona pieptului. am avut vanatai la 3 coaste, dar durerile au trecut. oare au legatura, se poate trage de acolo, dar dupa cateva saptamani de zile? mie mi se pare ciudat oricum. nu ma panicez pentru ca este prima zi de cand ma doare si de cand este umflat, dar ma gandesc sa primesc o indrumare potrivita mai intai.
va multumesc mult si sper sa ma puteti indruma cu aceasta problema.
2 comentarii
0
26-09-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Sfatul meu e sa mergi la medic...mie nu-mi reiese din mesajul tau daca esti femeie sau barbat, oricum, orice nodul nediagnosticat(indiferent de sexul tau) la nivelul glandei mamare, poate fi o problema. Mergi asadar la medic, fa investigatii complete, si vezi despre ce e vorba
0
09-02-2009, ora 20:31
andrei:)85
Nu este medic/terapeut
andrei:)85
eu de pe la varsta de 17, 18 cred am un fel de piatra exact sub sfarcuri, sunt baiat am 23 ani iar cand e cald si soare se umfla destul de ciudat ca da senzatia de sfarc de femeie si mi-e cam rusine sa ma dezbrac, dar daca ma bag in apa rece sau e mai rece afara se contracta cumva si nu se mai observa dar vreau sa zic ca se simte la pipait ca e ceva tare..acum m-am obisnuit dar la inceput ma durea cand eram atins in zona asta..tin minte ca jucam fotbal si mai faceam preluare pe piept iar daca mingea ma atingea in zona sfarcului ma durea ingrozitor...ce sa fac sa-mi dispara aceasta piatra..tin minte ca am fost la medic odata cu tata cand aveam 18 ani si mi-a zis doctorita de fam. ca e normal :P cat de normal nustiu ca de vreo 6 ani nu-mi mai trece .ce sa fac? ca si fratele meu are asa...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.