pot avea un copil prin inseminare artificiala?

12-05-2006
delia241970
Nu este medic/terapeut
delia241970
pot avea un copil prin inseminare artificiala, tinind cont ca mi s-a pus diag. de ectopie ovariana si tinind cont ca nu am avut niciodata ciclu fara tratament hormonal?unde sa ma adresez?
5 comentarii
0
12-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Adresati-va la un centru de fertilizare in vitro(exista macar unul in fiecare mare centru universitar).La Bucuresti-Spital "Panait Sirbu", Prof.Dr.Bogdan Marinescu; la Timisoara-Clinica de Obstetrica-Ginecologie Bega, Prof. Dr.Ioan Munteanu, la Cluj-Centrul de Biologie a Reproducerii si Fertilizare in vitro"Prof.Dr.Ioan Vasile Surcel".Trebuie sa existe unul si in Iasi, dar eu nu reusesc sa aflu cum se numeste.poate cu aceasta informatie te ajuta colegii din Iasi
0
09-06-2006, ora 00:00
andreatex
Nu este medic/terapeut
andreatex
Buna ziua,
Am 31 de ani si imi doresc f mult un bebe.Problema noastra este ca sotul meu are oligospermie (cred ca m-am exprimat corect).Vestea a cazut ca un traznet pt ca amandoi ne dorim f mult un copil.
Valorile lui sunt "dezastruoase"asa cum s-a exprimat doctora: 2 mil/lm de spermatozoizi, viteza sau moblitate 10% si altele pe care nu le-am retinut.
Eu sunt sanatoasa, ovulatie normala, ovare si uter sanatos.
Intrebarea mea este daca avem sanse sa facem un bebe.
Specific ca sotul meu mai are un copil de 6 ani dintr-o casnicie anterioara. Este posibil?
Va multumesc pentru rabdare.
0
03-10-2006, ora 00:00
danuta
Nu este medic/terapeut
danuta
Buna ziua.Am 23 ani si imi doresc un copil dar sotul meu are oligospermie(2mil/ml).Eu sunt sanatoasa. Intrebarea mea este daca putem apela la inseminarea artificiala (am auzit ca la Giulesti e cel mai bine).Imi puteti recomanda un medic bun la care sa merg pentru ca am inteles ca cel mai important este modul de preparare a spermei.Va multumesc
0
05-10-2006, ora 00:00
danuta
Nu este medic/terapeut
danuta
Buna ziua!Imi poate spune si mie cineva cam cat costa o inseminare artificiala?Va rog foarte mult!
0
05-10-2006, ora 00:00
danuta
Nu este medic/terapeut
danuta
Ce este ICSI si cand este timpul sa se faca?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici