infectie urinara si urinez foarte des 25 - 30 de oripe zi | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara si urinez foarte des 25 - 30 de oripe zi

28-04-2012
lory79
Nu este medic/terapeut
lory79
Buna ziua, as dori sa ma indrumati ce analize sa fac pentru urmatoarele, acum o luna am inceput sa urinez foarte des cam de 25-30 de ori pe zi am fost la ginecolog si mia prescris chinoplus dar nu sa schimbat nimic apoi am fost la urolog si ma pus sa fac urocultura dar nu a iesit nimic si mia prescrris noroxin pentru 7 zile dar cu toate acestea nu mia trecut tot la fel urinz foarte des si chiar si dupa ce urinez persista senzatia de urinare, si ma simt tot timpul obosita, iar de o saptamana fac diaree. Va rog sa ma ajutati sami spuneti ce sa fac sau ce analize sa fac ca nu imi mai trece. Va multumesc.
1 comentarii
0
29-04-2012, ora 13:25
izzy19
Nu este medic/terapeut
izzy19
buna lory! prin aceeasi problema am trecut si eu acum o saptamana, si n am mai rezistat si am mers la ginecolog, mi a prescris antibiotice ciprofloxacin. nu te as sfatui sa le iei de capul tau, cel mai bine este sa i spui doctorului tau si sa vezi daca este ok pentru tine. eu am luat o pastila la 12 ore, timp de 10 zile si am scapat de infectie. stiu ca este tare neplacut. multa sanatate iti urez!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.