infectie zona genitala

26-02-2010
cory-ciup
Nu este medic/terapeut
cory-ciup
va rog ajutatima, sunt un pic cam grasuta si tot imi ies cosuri in exterior pe langa zona genitala si intre picioare se fac mari si purulente imi trece dar raman cicatrici, am urmat un tratament cu antibiotice in urma cu doi ani dar fara nici un rezultat, ce sa mai fac am porobleme mai ale vara?
3 comentarii
0
05-03-2010, ora 11:03
darylya
Nu este medic/terapeut
darylya
buna!parerea mea e sa te duci la un doctor ginecolog dar si la unul pe dermatoveneice ca asa e greu de spus despre ce e vb. si asa te linistesti si tu.nu e grv dar niic nu trebuie lasat asa.sanatate
0
03-05-2010, ora 20:41
deea27
Nu este medic/terapeut
deea27
buna:) in legatura cu aceasta intrebare.imi apar si mie cosuri in zona genitala dar numai dupa 2 zile dupa epilare pana atunci sunt iritata si imi cresc fire de par sub piele.va rog sa ma ajutati:| nu ii placut deloc...nici pentru mine nici pentru prietenul meu...un raspuns daca se poate cat mai repede:(
0
04-05-2010, ora 08:11
darylya
Nu este medic/terapeut
darylya
buna deea! in legatura cu intrebarea ta asa patesc si eu dupa ce ma epilez si cred ca mai toate femeile e zona sensibila si de aceea apar chiar nu ai de ce sa ti faci griji bine da asa e nu apar chiar atunci dupa epilare un pic mai tarziu cu fptul ca iti cresc fire de apr sub piele cred ca ar trebui sa mergi la u dermatolog dar nu te speria nu pare afi nimik grav mai rau e doamne fereste sa ia vreo infecti sa nu pti scapa de ea dar asa nu ti fa griji dar dute a drmatolog stiu ca ei is cu bolile de piele ca am gandesc ca doar nu o sa te duci la ginecolog pentru astca nu tine de ei sanatate si daca mai vrei sa ma intrebi ceva nu ezita so faci daca pot iti raspund cu placere papapa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre infecția urinară și infecția genitală
  •