infectie vaginala

20-06-2007
DoinaSun
Nu este medic/terapeut
DoinaSun
Acum o saptamana.. a inceput sa ma manance jos.. si aveam o secretzie vaginala branzoasa. Am luat medicamente (nu-mi aduk aminte.. ce erau cu exactitate.. in orice caz.. erau pt infectii.. recomandate de farmacista) si nici un efect.Labiile mici imi sunt foarte uscate.. si.. simt k mor de mancarime. Secretia vaginala este foarte putina si este alba.. foarte densa.. si lipicioasa. AM inceput sa iau Renalex si Biseptrim, insa nu vad nici un efect deocamdata...
O parere?
3 comentarii
0
21-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Continuati sa urmati sfatul farmacistei si veti vedea ce patiti !!! Va veti agrava si mai mult candidoza care o aveti ! De ce n-ati cerut si sfatul vanzatoarei de la raionul de imbracaminte, de la alimentara sau de la bazar?
0
22-06-2007, ora 00:00
dana_bond
Nu este medic/terapeut
dana_bond
si eu am o infectie vaginala cam cu aceleasi simptome ca ale tale.eu am fost la ginecolog si mi-a recomandat niste ovule p care le introduc in fiecare seara...+niste pliculete pentru spalaturi...si sa stii k ma simt f bine...te sfatuiesc sa te duci la contol urgent k nu e de gluma..se poate agrava...te pup..si bafta
0
29-06-2007, ora 00:00
Ilincutza
Nu este medic/terapeut
Ilincutza
si eu am exactaceleasi simptome ca si tine si iau Polygynax ovule si e ok. Oricum cel mai bine este sa te duci la medic sa-ti recolteze secretie pentru analize si sa vezi exact ce-ti recomanda medicul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Usturimi vaginale - cauze și tratament
  •