infectie urinara diagnostic | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara diagnostic

03-05-2015
cernea.gina
Nu este medic/terapeut
cernea.gina
buna seara!
fetita mea are 4 luni si 2 saptamani, in urma cu 3 luni ea a prezentat un eritem fesier usor dupa care s-a agravat am incercat tot felul creme disponibile pe piata si chiar si creme preparate in farmacie recomdata de medic.Acum o luna brusc a facut temperatura 39.9, am fost la urgente la Victor Gomoiu din bucuresti, ne-a internat, am facut 10 zile intra-venos ce fort, am continuat 4 zile zinat oral.Am repetat analiza de uriba la 72 ore si ne-a reaparute.coli in urina, ne-a administrat ospen timp de 4 zile acum facem pauza 10 zile dupa care continuam 10 zile cu ceclor.
In noaptea asta mi-a facut o iritatie extrem de urata jos, cine ma poate ajutra ii pot oferii si poze cu iritatia, este sub forma de bubite cu apa mici si rosii.Astept parerea unui medic pediatru, ce m-ar indruma sa fac.
Multumesc!!
1 comentarii
0
03-05-2015, ora 18:20
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Igiena cu apa si sapun odata/zi seara la baie;pana la baia urmatoare igiena zonei se face NUMAI cu apa de la robinet si uscati prin tamponare.De cateva ori/zi lasati zona pubo-fesiera la aer.Tamponati zona eritematoasa cu albastru metilen de cateva ori/zi astfel ca pielea sa fie in permanenta bine colorata.Daca in 2 zile nu observati ameliorare, folositi ungv.Fucidin H in 2 aplicatii/zi.Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •