infectie urinara cu E.coli, cistita cronica; de un an si jumatate nu pot sa merg pe jos, nu ma plimb | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara cu E.coli, cistita cronica; de un an si jumatate nu pot sa merg pe jos, nu ma plimb

14-05-2012
tinela
Nu este medic/terapeut
tinela
Buna ziua Doamna/Domnule Doctor,
Am 51 de ani sunt din Bucuresti si va rog foarte mult, sa ma indrumati ce sa mai fac.De un an si jumatate am simptomele unei cistite cronice, am facut fel de fel de analize, inclusiv uroculturi, tratamente cu toate antibioticele posibile, produse naturiste si abia acum o luna mi-a iesit infectie urinara cu E. coli. Am facut injectii cu axetine si gentamicina, cf. antibiogramei dar nimic, aceleasi probleme. Mai mult, totul se inrautateste din zi in zi - usturimi, dureri, urinat des si cate putin, tot timpul de la brau pana la genunchi sunt rece sloi si vara si iarna. De un an si jumatate nu pot sa merg pe jos, nu ma plimb, nu stau in aer liber, am devenit rigida (parazit). Nu pot sa spal o farfurie, nu pot face nimic ca imi ingheata jumatatea de corp si incepe calvarul. Stau in pat acoperita cu o patura, dar nici asa nu ma simt chiar bine dar acesta este singurul meu remediu + RENOSTIM de 3 ori /zi cate o lingurita. Eu circul doar cu masina mea personala, la servici stau acoperita cu o patura si apoi vin acasa si ma urc in pat si la atat se reduce viata mea. Acum o saptamana, am mers pe jos in cursul unei zile aproximativ 30 min. si de atunci am racit in asa hal ca 3 zile am stat la pat nu m-am putut ridica din pat iar acum transpir incat imi curge apa din par. Nu mai stiu ce sa mai fac. Va rog, ajutati-ma sa merg intr-un spital unde sa rezolv aceasta infectie.
Cu deosebit respect,
Tinela
6 comentarii
0
28-05-2012, ora 19:27
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
imi pare rau sa aud asta...eu am 20 ani si am astfel de probleme...si mie mi-a iesit infectie cu e-coli la urocultura...dar nimeni nu a stiut ce sa-mi dea ca sa-mi treaca...ma gandesc ca daca la 20 ani am astfel de probleme...la 50 cat aveti dvs cred k o sa fiu rau de tot...multa sanatate va doresc.
0
30-05-2012, ora 08:34
tinela
Nu este medic/terapeut
tinela
Nu stiu daca chiar E. coli este problema la mine, mi-a zis un dr. de pe acest forum ca nu prea crede ca am infectie urinara cu e.coli la simptomele pe care le-am descris eu si-mi recomanda sa fac acupunctura, nici eu nu stiu ce sa mai fac. Dumneavoastra nu trebuie sa va speriati pentru ca multe persoane si-au rezolvat aceasta problema, la mine cred ca este ceva unic. Va multumesc foarte mult pentru cuvintele adresate si sa-mi mai scrieti cand va faceti bine.
0
30-05-2012, ora 08:49
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
acum am o problema si mai mare..am luat tratament cu metronidazlol si niste ovule si la o sapt dupa ce am terminat tratamentul mi-a venit menstruatia cu niste usturimi in grozitoare in prima zi si apoi la urinare care persistau.dar sunt groaznice ca niste arsuri, am plans de durere..am zis ca ma duc la urgente.O fi de kla acel trataement? ce sa iau sa nu mai ma usture? nu mai stiu ce sa fac.
0
30-05-2012, ora 09:15
tinela
Nu este medic/terapeut
tinela
mie mi-a iesit de 2 luni e.coli la analize, am luat tratament dar nu am rezolvat nimic. folosesc zilnic Renostim solutie 2 lingurite pe zi, seara si dimineata in 100 ml apa si daca este mai grav iau sulfafurazol dar nu-mi trece definitiv. de asemenea in fiecare zi beau 2 litri de ceai facut din osul iepurelui, iarba mare, afin, urzica, galbenele si lemn dulce, de la plafar.iti doresc sanatate.
0
10-06-2012, ora 13:30
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
am luat si eu renostim, dar nu ii suport ncii gustul, nici mirosul.am fost la doctor.aveam cistita.acum nu mai am acele usturimi ingrozitoare.multa sanatate va doresc si sa reveniti cu un mesaj sa auzim numai de bine.
0
11-06-2012, ora 09:12
tinela
Nu este medic/terapeut
tinela
spuneti-mi si mie ce ati luat de ati scapat de usturimi, ca eu desi am mers si la alti medici nu am rezolvat nimic. ma bucur ca dv. ati rezolvat, sa aveti grija sa nu raciti din nou.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.