infectie urinara cu E-coli la copii | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara cu E-coli la copii

19-10-2010
Ancailiescu
Nu este medic/terapeut
Ancailiescu
Buna ziua,
Am o nepotica de 1 an si 4 luni, de aproximativ 6 luni ne luptam cu o infectie urinara cu E-coli. Am incercat diverse tratamente cu antibiotice, printre care Cedax(2administrari), Amikacina(1), Cefort(2), si acum avem tratament cu Cefotaxim(1), bine inteles la indrumarea medicului cu internari. Acum la ultimul examen de urina am avut leucocitele marite putin peste 23 de mii si bine inteles acesti E-coli. In prezent suntem internati la spitalul de pediatrie din Craiova sub tratament cu Cefotaxim la 12 ore cate 0, 500 gr. Tratamentul se administreaza prin flexura. Suntem disperati, nu stim ce tratament sa ii mai administram, rabdarea deja este pe sfarsit, plus ca ne gandim la ce efecte negative o sa aiba toate aceste antibiotice pentru cea mica. Vrem sa mergem sa efectuam si un ecograf si mai mult ne gandeam sa mergem pt tratament la Bucuresti. Imi puteti spune va rog ce este de facut in aceasta situatie pentru a trata eficient copilul? Multumesc anticipat.
4 comentarii
0
19-10-2010, ora 16:03
ght
Nu este medic/terapeut
ght
Buna ziua,
nu sunt medic dar sotia a avut aceeasi problema cu e-coli
de aproape 3 luni face tratament cu UROVAL MANOSA cu rezultate, produs pe baza de extract de afin canadian si da rezultate ( nu da voie lui e-coli sa se fixeze pe peretii vezicii fiind eliminat prin urina)
intrebati medicul despre acest medicament
0
19-10-2010, ora 18:42
stadler monica
Nu este medic/terapeut
stadler monica
Nu vreau sa va dezamagesc, dar la stiri au aratat ca aceasta bacterie e imuna la antibiotice. Vorbiti cu medici sa nu va duca cu zaharelu. In america sunt disperati medici de aceasta bacterie, iar noi romani om fi destepti pamantului.
0
19-10-2010, ora 18:59
stadler monica
Nu este medic/terapeut
stadler monica
Intrati pe lincul, , Afectiuni ale cailor urinare gasiti multe discuti despre e-coli, s-ar putea sa va ajute.
0
29-03-2012, ora 06:59
nadiusha37
Nu este medic/terapeut
nadiusha37
buna, am o fetita de 1 an si in urmaanalizei de urina s-au depistat leucocite marite si anume28-30, au diagnosticat-o cu pielonefrita usoara, insa nu a avut simptome (voma, febra), ce poate fi asta?poate fi un alt tip de infectie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un simplu simplu obicei ar putea ajuta la evitarea infecÈ›iilor urinare
  • Antibioticele are putea fi soluÈ›ia pentru ameliorarea durerilor cronice ale vezicii urinare (Studiu)
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  •