infectie urinara? | Forumul Medical ROmedic

infectie urinara?

28-11-2015
Andreea1723
Nu este medic/terapeut
Andreea1723
Buna ziua, am 17 ani si recent mi-am inceput viata sexuala. Nu am avut nici o problema pana recent cand am inceput sa am unele usturimi la urinare. nu cred ca are legatura cu relatiile intime. prima oara s-a intamplat intr-o dimineata, usturimea a tinut in jur de 40 de minute apoi am luat o pastila de urinex si a trecut. tin sa mentionez ca am stat mult pe beton si scari de bloc, in frig. nu am usturimi decat in momentul in care termin de urinat si dureaza aproximativ 3-4 secunde. ma simt umflata in zona abdomenului de jos, si este foarte tare la apasare.. am mici dureri de rinichi uneori, mai ales dimineata.. iar menstruatia mi-a intarziat toata luna. ce poate fi? cel mai deranjat este abdomenul 'balonat' sau umflat, care ma sperie. am mai avut si usoare arsuri la stomac, mici frisoane sau transpiratie si o senzatie foarte usoara de voma.. si constipatie care a tinut 3 zile, apoi a trecut o zi si a reaparut.
1 comentarii
0
28-11-2015, ora 02:10
Andreea1723
Nu este medic/terapeut
Andreea1723
am uitat sa specific ca am si senzatia de urinare incompleta, iar la sfarsitul urinarii simt ca si cum ar coborî ceva in jos si o mica usturime.. urina este uneori transparenta, alteori deschisa la culoare, alteori inchisa sau normala cred.. un galben inchis, putin spre maro/rosu, dar nu exagerat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •