infectie urinara..probleme renale

12-08-2009
vioGargaritza
Nu este medic/terapeut
vioGargaritza
Buna ziua,
intrebarea mea e legata de...cred eu, infectia urinara si probleme legate de rinichi. Spun, cred eu...pentru ca am fost pana acum la 2 doctori si nici unul nu m-a lamurit foarte bine. M-au dat tratament, dar problemele mele apar frecvent.
Am dureri la contactul sexual, si cel mai rau e ca foarte, foarte des ma ustura cand urinez, la inceput pe tractul urinar, iar pe urma in vagin, si ma doare si in zona rinichilor. Aceste probleme imi apareau pana acum 2 luni, la fiecare 2-3 saptamani. Simt o apasare in zona ovarelor si urinatul se transforma intr-o picatura cu usturime extraordinar de mare.
Medicii mi-ai spus ca ar putea fi infectie urinara si mi-au spus sa fac 3 zile la rand urocultura. Nu mi-a iesit nici cea mai mica urma de infectie...ba chiar m-au sunat sa ma intrebe daca am facut bine urocultura... Am facu si ecograf la rinichi si mi-au gasit nisip la ambii rinichi. Nu am acum la indemana reteta si nici nu stiu ce mi-a prescris ultimul doctor dar stiu sigur ca am avut nospa, urinal si un antibiotic..nu stiu scum cum se numeste.
Ideea e ca aceste pastile le iau mereu cand am dureri...insa de ce ma doare?..ce am am?.de ce reapare asa des?
Am citit despre vaginita si tind sa cred ca...da.as putea avea, insa nu se gandeau ei ca as putea avea asa ceva?
Am facut si ecografie vaginala, nu stiu daca asa se numeste, dar intelegeti voi...rezultatul a fost bun si aici.doar ovarul stang e putin inflamat, atat.
Tin sa mentionez ca medicii la care am apelat sunt niste doctori recunoscuti...dar eu am ramas cu problemele.
Imi este foarte tare sa nu imi afecteze o posibila sarcina...sau ma rog, sa nu pot ramane inarcinata. Asta pentru ca nu am copii si as dori sa "ma apuc".
Daca cineva are idee sau sufera la fel ca mine si stie un medic bun( eu sunt din Targoviste- judetul Dambovita)va rog, spuneti-mi si mie.
Va multumesc! O zi buna!
1 comentarii
0
13-08-2009, ora 09:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Problema nu sunt doctorii in sine ci medicina in general care din pacate nu stie si nici nu doereste sa stie cauza reala si tratamentul corect al celor mai multor boli.

Trebuie sa schimbati medicina si implicit si medicii daca doriti cu adevarat ajutor si sa va adresati unui medic homeopat.

In homeopatie sunt f. bine cunoscute simptomele dvoastra cat si tratamentul corespunzator.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.