infectie la ovare.cred

04-06-2008
andrea1983
Nu este medic/terapeut
andrea1983
Buna ziua. Ma numesc Andrea si am 25 de ani. Recent am avut o adevarata aventura medicala. Vorbesc foarte serios. A fost o data ca niciodata...eu! In urma cu doua saptamani am inceput sa am greturi aproape de la orice, nu puteam sa mananc ceva ca gata fuguta la baie. Prima data am crezut ca mi-a pus Dumnezeu mana in cap dar...dupa doua teste de sarcina se pare ca nu, alarma falsa. Cu o zi inainte sa ma duc la medicul de familie au inceput si dureri in partea dreapta jos si piciorul drept amortit. M-am speriat, am crezut ca este apendicita. Dupa ce m-a consultat medicul de familie s-a ajuns la concluzia ca sunt doar suspecta de apendicita si ca sa urmez un tratament iar daca urma sa fac febra si se agrava sa merg la urgenta. Febra nu am facut dar din cauza ca durerea nu era continua...venea si pleca speram ca va trece de la tratament. Peste doua zile m-am simtit rau de tot, am fost nevoita sa chem salvarea. Dupa doua ore (dupa ceas) de asteptare a venit un domn doctor foarte suparat pe viata care dupa consult si dupa ce s-a uitat la o mostra de urina a ajuns la concluzia ca este piatra la rinichi si mi-a prescris alta reteta. Asta e...am cumparat alte medicamente si ceaiuri. A doua zi m-am simtit si mai rau si ma dus sotul la urgenta. Acolo IAR ma consultat un doctor si dupa cateva analize (ecografie, urina, ginecologie) sa constatat ca nu am nimic la rinichi si nici apendicita. Mai ramasese doar putintica rabdare pana sa plec de nebuna. Doamna doctor de la ginecologie a spus ca nu am nimic dar saracutul doctoras de la urgenta (pupalas pe nasuc) a ajuns la concluzia ca e o infectie la ovare si mi-a dat ALT tratament, sper ca ultimul. Dupa ce am plecat de la urgenta mi-a trecut durerea si amorteala de la picior. Ca sa pot dormi linistita am luat trimitere de la medicul de familie si am fost la spital pentru o ultima consultatie de apendicita unde mi sa spus acelasi lucru...nu am apendicita ci o posibila infectie la ovare. Deocamdata urmez tratamentul cu Zanocin 200mg, Movalis si No-spa. Dupa ce o sa treaca ciclul am sa merg la ALT medic ginecolog. Asta da aventura. Idiana Jones este mic copil cu aventurile lui. Glumeam. Astept un sfat profesionist. Va multumesc.
1 comentarii
0
05-06-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din moment ce primii 4-5 medici, dupa ce au vorbit in direct cu dv si v-au consultat, nu v-au dat un sfat profesionist, ce va face sa credeti ca il veti gasi tocmai prin Internet ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.