infectie genitala

12-03-2012
maria 100
Nu este medic/terapeut
maria 100
buna ziua, am facut testul papanicolau si analiza a iesit ff.bine doctorul mia spus ca totul este normal dar eu am aceleasi simptome pentru care m-am prezentat la doctor astea fiind usturime pe partea dreapta a vaginului o senzatie de arsura fara scurgeri galbui si urat mirositoare, usturimea se accentueaza la venirea menstruatiei va rog frumos sa imi spuneti ce ar putea fi si ce analize as putea sa fac sa vad daca este vb de vreo infectie, in urma contactului sexual neprotejat iau aparut si sotului meu bubite rosii pe penis
3 comentarii
0
12-03-2012, ora 20:46
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Fa o analiza bacteriologica la secretia vaginala, poate totusi ai vreo infectie..
0
13-03-2012, ora 13:31
raisuca
Nu este medic/terapeut
raisuca
buna ziua,
floare albastra are dreptate trebuie sa faci o analiza de secretie vaginala deoarece s-ar putea sa ai o ciuperca, analiza se numeste lama cu secretie vaginala deoarece din ce stiu eu papanicolau se face doar la secretii din uter pe cand tu ai probleme in vagin. Nu am inteles foarte bine daca ai sau nu secretia aceia galbuie si urat mirositoare si cand vei afla ce ai tu vei putea sa-l tratezi si pe sotul tau pana gasesti solutia trebuie sa faceti sex protejat. sa auzim de bine
0
13-03-2012, ora 17:39
maria 100
Nu este medic/terapeut
maria 100
multumesc pentru sfatul vostru am sa incerc sa mai fac o analiza la secretie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre infecția urinară și infecția genitală
  •