infectie - ganglioni limfatici mariti

09-05-2008
meigloo
Nu este medic/terapeut
meigloo
e posibil ca infectiile dentare sa duca la marirea ganglionilor limfatici submaxilari?
3 comentarii
0
09-05-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
raspunsul este DA
0
18-07-2008, ora 00:00
icaa
Nu este medic/terapeut
icaa
am fost diagnosticata cu amigdalita cronica, deoarece laterocervical am 2 blocuri de ganglioni cu structura hipoecogena cu aspect de adenopatii.Mi s-a recomandat extirparea amigdalelor.hemoleocograma TC.TS.ASLO.exudat faringian, toate sunt bune.Ce sfat imi dati avand in vedere ca am suferit o splenectomie la varsta de 14 ani?Am auzit ca e riscant sa-mi scot amigdalele deoarece nu am splina.
0
02-08-2008, ora 00:00
strumfyy
Nu este medic/terapeut
strumfyy
am un ganglion marit in zona gatului in partea dreapta dupa ureche am luat tratament cu flamexin dar acum iar s-a inflamat..Nu styu ce sa mai fac pt ca este f dureros la palpare, cand am fost la orl mi s-a spus ca este ganglionul hipertrofiat. ce as putea sa fac si ce ar putea fi. imi doresc cat mai repede un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul