infectie?

07-10-2011
ana200
Nu este medic/terapeut
ana200
buna ziua Mens mi-a venit pe 5 sept. pe 11 sept am avut contact sexual neprotejat (anal si normal) mens mi-a intarziat 4-5 zile. am dureri de spate, uneori de burta si de ovare. e posibil sa fie o infectie ? si din acesta cauza sa imi intarzie?
3 comentarii
0
07-10-2011, ora 18:48
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
nu cred ca este vorba de o infectie. mai degraba este vorba de o sarcina. fa-ti un test de sarcina, iar daca iese negativ adica o liniuta dute la medic.
0
07-10-2011, ora 19:10
ana200
Nu este medic/terapeut
ana200
am avut si febra si frisoane.
0
08-10-2011, ora 02:52
tema
Nu este medic/terapeut
tema
ana200, de la sexul anal cred ca te-ai infectat nu numai cu candida, dar si cu e-coli si streptococi, asta in cel mai simplu caz!
Fa-ti o analiza de secretie vaginala cu antibiograma si tot din secretie sa iti faca si depistarea streptococ grup B - cultura si antibiograma.
Daca ai facut temperatura este posibil sa fi facut o infectie urinara si asta aflii facand o urocultura cu antibiograma.
Vezi cam ce te costa placerea ciudata a cuiva??? Plus ca poate te-a imbolnavit si de alte chestii mai rele.
Ca sa scapi de ce ai luat, va trebui sa iti dezinfectezi toata lenjeria, pantalonii si lenjeria intima, spalandu-le la peste 60 de grade sau sa le calci cu bur - ca sa nu te reinfectezi.
Deasemenea si partenerul va trebui sa se trateze si sa-si dezinfecteze lucrurile.
Sa tii minte ca cine iti cere sa faci asa ceva, nu face asta doar cu tine...un om care te iubeste te respecta ca femeie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.