infectia urinara afecteaza colul sau inf. ginec. infecteaza vezica? | Forumul Medical ROmedic

infectia urinara afecteaza colul sau inf. ginec. infecteaza vezica?

14-06-2012
coolgirlemi
Nu este medic/terapeut
coolgirlemi
Buna în urma testului Babes Papanicolau doctorita de ginecologie mi a scris pe spatele rezultatului ex. bact.: frecvente epitelii, frecvente leucocite, floră polimorfa, având ca semn vizibil o iritatie pe col. Am facut si o urocultura - pe care scrie asa: nesemnificativ patologic la urocultura şi sediment urinar - frecvente epitelii, rare leucocite, flora microbiana.

Am facut tratament pentru iritatia colului dar e inca prezenta acolo. Inteleg ca am o infectie si vaginală şi urinara. Care de la care se ia? Nimeni nu-mi da un rezultat concret sa-mi zica ce am. Incerc si sa am bebe de cateva luni si inca nu am reusit.

luna aceasta mi-a intarziat menstruatia, lucru destul de ciudat, pentru ciclul meu este de 29 - 31 de zile, cam pe acolo. Luna aceasta mi-a venit in a 35 zi. Menstruatia mea abundenta de data asta a fost foarte putina cantitativ dar s-a intins pe vreo 8 zile. Urinez destul de des, cred eu, insa făra anumite simptome.


IMI DORESC DIN TOATA INIMA UN DOCTOR SA-MI PUNA UN DIAGNOSTIC, SA SCAP DE ACEASTA INFECTIE SI SA MA GANDESC CA VA VENI SI LA MINE UN INGERAS MIC MIC, FARA SA-MI FAC PROBLEME CA CEEA CE AM POATE AFECTA SARCINA.
1 comentarii
0
17-06-2012, ora 14:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Diagbosticul se pune NUMAI in urma unui consult medical. Tot ce pot sa te sfatuiesc este sa mergi la un consult la un medic si sa precizezi inainte ca ai o serie de intrebari pe care pana in prezent medicul tau OG nu ti l-ea lamurit, vino si cu date din istoricul tau medical- tratamente prescrise in trecut etc. si cu siguranta vei afla tot ceea ce te intereseaza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •