infectia cu cocobacili

23-02-2010
isabela riana
Nu este medic/terapeut
isabela riana
am o infectie cu cocobacili, citologie tip 2, am facut tratament cu dalacin ovule 3 zile si a doua zi cand mi-am pus ovulul mi s-a parut ceva in neregula.este parca ceva umflat, peretele din interior, e ceva ciudat, tare si se simte la deget ceva tare, chiar la intrare.ce poate fi.cred ca de la ovule ca inainte nu cred ca era asa. ce poate fi?
4 comentarii
0
24-02-2010, ora 16:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E peretele dinspre anus sau peretele dinspre clitoris ? Aseara ai mai observat acelasi lucru ? Nu iti fa griji, in mod sigur nu ai nimic.
0
24-02-2010, ora 20:41
isabela riana
Nu este medic/terapeut
isabela riana
multumesc pentru raspuns.este vorba despre peretele dinspre clitoris si vad ca parca s-a mai desumflat.trebuie sa merg la medic sa-i spun sau maiastept sa vad daca trece de tot. eu am avut si herpes genital si sotul meu la fel.are vreo legatura herpesul cu infectia mea cu cocobacili? poate reveni infectia?
0
25-02-2010, ora 17:57
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Iti va trece, in mod sigur. Infectia herpetica nu are legatura cu infectia cocobacilara. In anumite circunstante, infectia poate reaparea.nu neaparat cu aceeasi microbi.sunt normale dea lungul vietii in perioada sexual activa.important e sa fie tratate prompt si sa se mentina o igiena genitala corespunzatoare.
0
15-03-2010, ora 12:15
Ancame
Nu este medic/terapeut
Ancame
Buna ziua, de cateva luni prietenul meu se confrunta cu o problema destul de urata. Pe capul penisului ii apar niste pete rosietice si mancarimi care dispar daca se spala frecvent si intepaturi continue. La prima analiza i-a iesit e. coli, a facut tratament si s-a simtit bine aprox. o luna, dupa care simptomele au revenit. La alt laborator a doua analiza a iesit stafilococ auriu, a luat tratament specific cnf antibiogramei, dar degeaba, urmatoarele doua analize i-au depistat leucocite in urina 10 si rara flora nespecifica coco-bacilara, fara sa-i faca o antibiograma. Doctorul ridica din umeri si nu stie ce sa ii dea. Ce mai are de facut??? Suntem amandoi disperati. Va rog sa ne ajutati!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre infecția urinară și infecția genitală
  •