infecie cu stafilococ alb si mycoplasma

18-08-2011
Flori S
Nu este medic/terapeut
Flori S
Din cauza unor probleme medicale am suferit un avort, dupa avort antibiograma a aratat ca am infectie cu mycoplasma si stafilococ alb, am urmat tratamentul cu antibiotice, dar infectia nu dispare si am dureri ale ovarelor. Am 4 luni de la avort si nu reusesc sa scap de infectii nu stiu ce sa fac Ajutati-ma!!!
9 comentarii
0
19-08-2011, ora 00:04
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Nu ai ce sa faci decat sa perseverezi..refaci analizele, daca iar iti apare, alt tratament si tot asa pana te vindeci..dar sa iei si un antimicotic o data cu antibioticul, ca sa previi aparitia candidozei..si partenerul trebuie sa faca tratament si abstineta pana la vindecare..
0
19-08-2011, ora 00:40
Flori S
Nu este medic/terapeut
Flori S
ok ms
0
19-08-2011, ora 12:36
Flori S
Nu este medic/terapeut
Flori S
ma inteles ca mycoplasma se trateaza cu josamicina, care nu se fabrica in Romania, stie cineva de unde pot procura acest medicament
0
19-08-2011, ora 14:02
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Nu cred ca numai substanta asta vindeca, si eu am avut mycoplasma si m-am tratat cu Doxiciclina noastra romaneasca..nu ti s-a dat o antibiograma, cu antibioticele la care virusul este rezistent sau sensibil?
0
19-08-2011, ora 18:05
Flori S
Nu este medic/terapeut
Flori S
ba da, dar nu mi-a trecut. acum nu stiu daca infectia cu mycoplasma sau ce cu stafilococ ca mai am inca o secretie de culoare alba
0
19-08-2011, ora 22:28
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Mergi si mai fa o analiza.tot pt aceste 2 infectii, si vezi clar ce mai ai si mai poti face si o analiza bacteriologica a secretiei vaginale, pt candida, tricomonas, etc..
0
20-08-2011, ora 10:16
Flori S
Nu este medic/terapeut
Flori S
nici nu stiu la ce medic sa mai merg, am fost prima data la o doamna care m-a spus ca am candidoza, apoi m-am mutat la pt ca prima nu mi s-a parut un dr bun, urmatoarea mi-a zis ca am gardnerella, apoi am fost internata in spital si dupa externare m-am mers la alt medic f bun care mi-a zis ca am stafilococ alb si mycoplasma, acum nu stiu pe cine sa mai cred
0
20-08-2011, ora 13:51
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Sau mergi direct la un laborator si ii spui acolo la ce doresti, ce analize..daca esti din Bucuresti, sunt o gramada de posibilitati..
0
25-08-2011, ora 22:20
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Trebuie sa faci o analiza de secretie vaginala cu antibiograma si antifungigrama si sa ceri la laborator sa faca si analiza pentru mycoplasma - pentru asta se face cultura separat.
Neaparat sa ceri antibiograma ca sa stii cu ce sa te tratezi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.