infarct cerebral! | Forumul Medical ROmedic

infarct cerebral!

21-09-2008
ioanar
Nu este medic/terapeut
ioanar
Buna Ziua!
Tatal meu in varsta de 64 ani a fost disgnosticat cu infarct cerebral dupa ce a stat in coma 1 saptamana.Momentan este internat la Spitalul de Urgenta Floreasca in coma fara a avea nici o schimbare.Tratament i se aplica cu antibiotice(inca nu stiu ce anume).
Intrebarea mea este in acest caz ce sanse sunt ca el sa isi revina? Doctorita ce il supravegheaza imi spune ca 90% din pacientii cu acest diagnostic nu reusesc sa supravietuiasca.chiar nu pot sa fac nimic decat sa astept?Mentionez ca diagnosticul a fost pus fara a i se face o tomografie deoarece este foarte gras-150kg si nu exista tomograf cu masa asa de mare in Floreasca.
Multumesc!
3 comentarii
0
05-11-2008, ora 20:00
lori84
Nu este medic/terapeut
lori84
mai bine il duceti, daca nu ai facut asta deja la spitalul 9, akolo o sa afli sigur ce s-a intamplat, totusi cred ca e vb despre un atac cerebral care intr-adevar poate fi fatal uneori, socrul meu a facut, si el avea 100 de kg, a ramas mut, cu paralizie etc, dar acum e mai bine, are 67 de kg pt ca a tinut si tine dieta, doar ca nu vb, astept un mesaj, sanatate multa!
0
06-11-2008, ora 09:14
ioanar
Nu este medic/terapeut
ioanar
multumesc lori84!
am incercat sa fac tot ce mi-a stat in putinta, dar D-zeu a decis ca tata sa plece dintre noi.nu am cuvinte.
0
06-11-2008, ora 14:36
lori84
Nu este medic/terapeut
lori84
imi pare sincer rau, si parintii mei au murit, trebuie sa ai putere sa mergi inainte si credinta in d-zeu!te pup, ai grija de tine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul si ingrijirea unei persoane in coma
  • Coma de lungă durată - evoluÈ›ie È™i È™ansele de recuperare
  •