inca nu am un raspuns...

03-10-2006
emmi
Nu este medic/terapeut
emmi
buna seara! am 26 de ani, am 3 copii si de 2 ani am o durere in piept pe care nu o pot descrie foarte bine.. uneori este foarte puternica si nu tine foarte mult, insa am si momente cand este ceva abia simtit dar care ma deranjeaza tacut.. in ambele cazuri durerea nu tine foarte mult timp.nu sunt intepaturi este mai mult o apasare... apare intodeauna cand fac un efort, mai ales cand tin un copil in brate, si dispare imediat ce ma linistesc. am facut un EKG din care doctorul mi-a spus ca nu am nimic. dar mi-a dat sa fac o ecografie sub efort si inca un tip. nu le-am facut pt ca exact atunci asteptam al treilea copil. durerea apare cel mai des seara cand simt ca nu mai pot sta in picioare... v-as ruga sa-mi dati o lamurire desi imi dau seama ca nu v-am dat prea multe explicatii. multumesc.
1 comentarii
0
08-12-2006, ora 00:00
g.eli
Nu este medic/terapeut
g.eli
medicul pe care l-ati consultat are o atitudine corecta.v-ar trebui un test de efort( daca aveti factori de risc cardiovasculari ar fi bine sa nu mai amanati investigatia). pana atunci, daca reapare durerea si tine suficiet timp incat sa ajungeti la un spital sau un cabinet care are EKG, mergeti atunci de urgenta pentru o inregistrare EKG in durere( numai sa nu fiti la volan in acest timp cat aveti durerea)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.