in primele 8 zile dupa ciclu e posibil sa raman insarcinata?

25-04-2009
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
am avut contact sexual fara prezervativ in ziua in care mi-a trecut ciclul luna trecuta si de frica a m luat pilula de-a doua zi.. apoi dupa 6 zile iar am facut-o neprotejat.. trebuia sa-mi vina ciclul luna asta pe 16 si nici azi nu mi-a venit.. sunt speriata rau..ma puteti ajuta? am facut test de sarcina exact la o luna dupa ultimul contact cu risc( sure check)
si a iesit negativ..acum mi-e frica sa fac altul..e posibil sa fiu insarcinata??e posibil sa-mi intarzie de stres?sau de la pilula? pe testul sure check scrie k e peste 99%sigur..ce sa cred? va rog sa ma ajutati k sunt disperataaaa:(((
5 comentarii
0
25-04-2009, ora 14:59
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
imi poate raspunde si mie cineva?VA ROG!! dak se poate un medic sau nu stiu...intru pe forum din 5 in 5 minute sperand k e vreun raspuns...
0
25-04-2009, ora 20:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu sunt 8 zile sunt cam 9 zile, doar ciclul nu te tine doar doua zile.E posibil sa fii insarcinata, dar stai linistita, ca nu-i sfarsitul lumii, se va gasi rezolvare.Mai fa un test de sarcina, dar daca si acesta este negativ, sigur este o dereglare de ciclu de la pilula si pana la sfarsitul lunii iti va veni ciclul.Fa maine dimineata, din prima urina, alt test de sarcina si sa-mi scrii.
0
30-04-2009, ora 14:03
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
am facut testul din prima urina si a iesit negativ...:) m-am mai linistit putin, dar nici acum nu mi-a venit si totusi ma dorare burta si sanii, semnele pe care le aveam inainte sa-mi vina menstruatia..nu stiu ce sa mai cred:(
0
03-05-2009, ora 12:14
dgg
Nu este medic/terapeut
dgg
gata, m-am linistit!mi-a venit in sfarsit:)
0
21-11-2009, ora 09:47
alina...aliadi
Nu este medic/terapeut
alina...aliadi
buna am nascut de doua luni si 18 zile, dupa nastere mi-a venit ciclul la 45 de zile pe 16 octombrie acum suntem pe 20 noiembrie si inca nu mi-a venit. e posibil sa fiu insarcinata? desi ne-am protejat cu prezervativ de fiecare data, dar ma preocupa faptul ca il puneam mereu " la jumatatea" actului sexual, poate fi vreo intarziere? va rog sa ma ajutati.as prefera kiar raspunsul unui medic daca e posibil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •