imunostimulatoare-boli orl-pt d-nul Flueraru

22-01-2009
dana pintilie
Nu este medic/terapeut
dana pintilie
Buna ziua,
Ce imunostimulatoare eficiente imi puteti recomanda pentru o mai buna rezistenta a copilului de 3 ani jumatate, care merge deja la gradinita(primul an), si care, din acest motiv, s-a confruntat deja cu angine repetate si multe tratamente cu antibiotice, care i-au slabit, cred, imunitatea.Precizez ca ia din toamna imunstimulatoare homeopate..septilin, imunobaby, imunomixx.a luat si vaccinul Bronchovaxxom...doar 2 serii din 3...la a 3-a am renuntat.fiind la al 4-lea episod de angina...si organismul slabit de antibiotice...nu l-a putut lua la timp...concluzia e ca nu au avut efect nici imunostimulatoarele nici vaccinul.din octombrie se confrunta cu puroi pe amigdale.avand in vedere ca trebuie sa mearga iar la gradinita, in plin sezon de viroze, gripe etc si nu pot sa-i fac vaccin antigripal avand imunitatea slabita, ce-mi recomandati?..cineva mi-a spus sa incerc "ginco-royal jelly" ceva de genul asta.ce parere aveti?...Multumesc anticipat
1 comentarii
0
23-01-2009, ora 20:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tratamentull trebue sa fie indreptat pentru a stimula imunitatea specifica si a creste rezistenta organizmului.
1. IRS 19.. un sprei care se administreaza in nas.. pt. imunitate
2 ginco-roial jellly ca si tonic.
3. un complex cu minerale.
4. regim strict alimentar.. NIMIC din ce poate sa.i irite mucaosa faringelui. Bauturi numai calde( ciai, lapte si apa plata)
5. propolis + echinaceee de supt.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.