imunitatea scazuta

67 comentarii 1 2 3
0
08-09-2013, ora 14:50
ibogdanel11
Nu este medic/terapeut
ibogdanel11
buna ziua.am un bebelus de 1 an si 10 luni, si avem probleme cu imunitatea.raceste mereu.deobicei are o tuse foarte urata, la inceput e seaca dupa care, cu ajutorul siropului fluimucil, reuseste sa se rupa tusea.dar pana sa se rupa se chinuie saracutul foarte mult pt ca abia poate respira, si are un harait in piept care se aude la fel ca o pisica care toarce.ce parere aveti? ce spuneti de siropul propolis si echineceea? va multumesc.
0
11-07-2014, ora 12:01
LoreleiAna
Nu este medic/terapeut
LoreleiAna
Buna dragi mamici,
Si fetita mea avea probleme cu luatul in greutate si racea cam des... I-am mai schimbat si regimul alimentar, am incercat sa mancam cat mai sanatos, multe fructe si legume si am incercat si un supliment alimentar. Eu nu prea credeam in suplimentele alimentare, dar am zis sa incerc. I-am dat Vita grapes sirop de la ropharma. Chiar am fost super surprinsa de rezultat. I-a revenit pofta de mancare si parca a mai luat putin in gerutate...in plus, parca nu mai e asa sensbilia la orice raceala.. Chiar si ea a observat rezultatele. Noi vi-l recomandam, are si un gust bun si pret foarte ok.
0
24-08-2015, ora 09:30
Madalina 1988
Nu este medic/terapeut
Madalina 1988
buna ziua sunt mamica unui baietel de 4 ani acum 3 saptamani a fost diagnosticat cu mononucleoza mi sau dat diferite tratamente dar el este tot slabit pentru imunitate mi sa prescris un imunice forte va rog ajutati-ma si spuneti mi ce sa fac mai departe multumesc
0
04-02-2016, ora 15:17
doina gheorghita
Nu este medic/terapeut
doina gheorghita
Buna ziua.Sunt mamica unei fetite de 3 ani si dupa mai multe zile in care tot a zis ca o doare gatul(noi facandu-i tratament cu echinacea, catina)a lesinat speriindu-ne foarte tare.Din analize a reesit ca are o infectie si e cu imunitatea zero.Acum am inceput tratament cu isoprinosin.Din analize a reesit ca si transaminazele sunt putin modificate, altfel calciul si celelalte sunt bune.Va rog din suflet sa-mi spuneti poate fi cauza lesinului infectia din gat?Multumesc!
0
31-03-2016, ora 05:08
ion gabriela claudia
Nu este medic/terapeut
ion gabriela claudia
Buna ziua, am o fetita de 6 ani si una de 8 luni fetita cea mare din noiembrie raceste in mod repetat are rodu in gat cu pct albe este pe dif tratamente date cateodata de la spital cateodata de la dr de familie intr-un final am ajuns si la orl care ne-a recomandat operatie de polipi si amigdalite, pe de alta parte am inteles ca are imunitatea scazuta si pt acest motiv raceste atat de des.ca sa numai spun ca este un calvar pt ca si bebelusa sufera si este racita permanent si ea, va multumesc si as avea nevoie sa imi spune-ti daca trebuie facuta oeratia pt a scapa de acest focar de infectie din gatul ei sau doar imunizare ???
0
26-04-2016, ora 11:00
carmen dicu
Nu este medic/terapeut
carmen dicu
Buna ziua. As dori sa va pun sdi eu o intrebare legata de bronhovaxom. Sunt cativa ani de cand folosesc primavara si toamna acest produs pentru cresterea imunitatii, deoarece am avut mereu de copil probleme cu bronsitele. Dintre toate produsele cel mai mult m-a ajutat bronhovaxomul. Dar de anul acesta am inceput sa am probleme cand il iau. La prima tableta am mereu simptome de gripa. Bun, pana aici e bun. Dar de la a 2 a tableta, mi se umfla glanda parotida dreapta, si incepe sa mi se declanseze bronsita. Totodata mai fac si in zona genitala ca un abces, o zona infectioasa care e dureroasa si dispare daca aplic unguent cu antibiotic si opresc bronhovaxomul. Este a 3 a oara cand patesc asta! Categoric nu le mai pot lua dar nu stiu motivul acestei schimbari. Daca continui sa le iau fac bronsita si apar zone de infectie. Ce sfat imi dati?
0
21-02-2023, ora 18:52
Adelina230
Nu este medic/terapeut
Adelina230
Bună ziua, am o fetita de 3 ani, a fost internata în spital cu pneumonie ascunsă, după ieșirea din spital a luat gripa, sa tratat, însă nu știu ce ii pot da în continuare de imunitate si are leucocitele putin mari, nu exagerat. Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
67 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  • Efectele benefice ale soarelui asupra sistemului imun
  • A fost descoperită o substanță ce acționează asupra sistemului imunitar precum adrenalina
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Modificările sistemului imunitar pot promova îmbătrânirea sănătoasă
  •