imunitate slabita

17-08-2007
Cristiann
Nu este medic/terapeut
Cristiann
In iunie am avut o problema cu un stafilococ auriu si la analize domnul doctor mi-a spus ca am sistemul imunitar slabit. Incepand cu data de 20 iulie am probleme cu amigdalele. Mi s-au umflat, iar corpul nu a reactionat cu nimic. Am stat vreo 3 zile si am vazut ca se facea mai rau. Am fost la medic si mi-a dat Ospen 1500 la 8 ore, 12 comprimate. Mi-a trecut si dupa vreo 4 zile a revenit. Am luat Eritromicina 200 la 6 ore cate 2 comprimate, 40 comprimate. In timpul tratamentului cu eritromicina a inceput sa-mi curga nasul si am facut putina temperatura. In acelasi tim cu eritromicina am luat si Baraka 3 comprimate pe zi, 24 de comprimate si nimic nicio schimbare. Dupa eritromicina imi trecuse, dar la 4 zile a revenit. Boala inainteaza incet. Am nasul infundat si durere suportabila cand inghit. Mi se usuca gatul. Le simt umflate. Alte simptome nu am. Va multumesc!
1 comentarii
0
11-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
Stafilococul aureu e un microb parsiv ce capata rezistenta la antibiotice si recidiveaza mereu.Ti-as recomanda ceva pentru cresterea imunitatii si pentru stafilococul asta.Scrie-mi -*




(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.