imunitate slabita

17-08-2007
Cristiann
Nu este medic/terapeut
Cristiann
In iunie am avut o problema cu un stafilococ auriu si la analize domnul doctor mi-a spus ca am sistemul imunitar slabit. Incepand cu data de 20 iulie am probleme cu amigdalele. Mi s-au umflat, iar corpul nu a reactionat cu nimic. Am stat vreo 3 zile si am vazut ca se facea mai rau. Am fost la medic si mi-a dat Ospen 1500 la 8 ore, 12 comprimate. Mi-a trecut si dupa vreo 4 zile a revenit. Am luat Eritromicina 200 la 6 ore cate 2 comprimate, 40 comprimate. In timpul tratamentului cu eritromicina a inceput sa-mi curga nasul si am facut putina temperatura. In acelasi tim cu eritromicina am luat si Baraka 3 comprimate pe zi, 24 de comprimate si nimic nicio schimbare. Dupa eritromicina imi trecuse, dar la 4 zile a revenit. Boala inainteaza incet. Am nasul infundat si durere suportabila cand inghit. Mi se usuca gatul. Le simt umflate. Alte simptome nu am. Va multumesc!
1 comentarii
0
23-08-2007, ora 00:00
brad
Identitate neconfirmată
brad
STUDIILE SPUN CA IN PUSEUL DE AMIGDALITA PULTACEE MAI EFICIENT DECIT OSPEN(CARE SE IA OBLIGATORIU 10 ZILE!!)E TRAT CU ZINNAT PT 5-7 ZILE.REPETATI EXUDATUL FARINGIAN DAR NUMAI DACA AU TRECUT 10 ZILE DE LA ULTIMA TABLETA DE ANTIBIOTIC SI INCERCATI SA VA CRESTETI REZISTENTA (EVENTUAL CU ISOPRINOSINE CARE PARE CEL MAI EFICIENT).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.