cresterea imunitatii copilului meu in varsta de 1 an si 1 luna

15-09-2011
Mihai Camelia
Nu este medic/terapeut
Mihai Camelia
Buna ziua
As dori sa-mi recomandati un produs pentru cresterea imunitatii copilului meu in varsta de 1 an si 1 luna si eventuale analize care le-as putea efectua, avand in vedere ca in ultimele 4 luni a fost diagnosticat cu urmatoarele boli: enterocolita, bronsita, amigdalita acuta, viroza, pneumonie virala. I-au fost prescrise multe antibiotice (in fiecare luna cel putin 5-10 zile) si are frecvent diaree. De asemenea face frecvent febra mare (de la 39, 2 pana la 40, 5) si are tuse seaca. Pentru pneumonie virala am fost internati si urmeaza tratament cu Singulair, dar de 2 zile a reaparut tusea. Va multumesc.
3 comentarii
0
10-01-2012, ora 16:20
dariaalexandra
Nu este medic/terapeut
dariaalexandra
Eu i-am dat copilului meu pe la varsta de 1 an Colostrum cu Probiotice pudra (50g), este bun pt imunitate, ii puneam in laptic o lingurita pe zi de preferat dimineata.Este mai piperat ca pret (140 ron )dar merita.
0
12-01-2012, ora 18:28
Mihai Camelia
Nu este medic/terapeut
Mihai Camelia
Multumesc pentru raspuns si multa sanatate.
0
06-03-2012, ora 14:35
yramadavla
Nu este medic/terapeut
yramadavla
sunt niste pastile: "isoprinusine" pt.imunitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  • Efectele benefice ale soarelui asupra sistemului imun
  • A fost descoperită o substanță ce acționează asupra sistemului imunitar precum adrenalina
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Modificările sistemului imunitar pot promova îmbătrânirea sănătoasă
  •