implanturi dentare

18-11-2015
sandaelena
Nu este medic/terapeut
sandaelena
am 4, patru, implanturi pe maxilarul inferior in zona maselelor 2 pe dreapta 2 pe stanga.lucrarea din fata, pe dintii mei ranasi, 4, se misca si ma doare.as putea sa-i scot si sa pun o singura lucrare folosind numai cele 4 implanturi?multumesc!
4 comentarii
0
21-11-2015, ora 07:28
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Depinde unde este pozitia implanturilor inserate si tipul de lucrare pe care-l doriti. Discutati cu medicul dumneavoastra in functie de situatia clinica specifica.
0
22-11-2015, ora 00:17
sandaelena
Nu este medic/terapeut
sandaelena
multumesc, in partea stanga am o masea dupa canin iar in dreapta nu, adica urmeaza un implant, pauza de o masea apoi altul.la fel si in cealalta parte.doresc un raspuns daca ar putea fi posibil o lucrare fara sa mai fac alte implanturi
0
22-12-2015, ora 09:08
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Poate fi facuta o lucrare cu siguranta insa conteaza foarte mult ce tipuri de implanturi aveti, ce lungime au, ce anume va doriti dumneavoastra sa obtineti de la aceea lucrare.
Imi puteti trimite o radiografie a acestor implanturi? Sau puteti veni la un consult impreuna cu radiografia ?Va spun acest lucru pentru a afla impreuna ce anume se poate face si sa va clarificati si dumneavoastra daca varianta de plan de tratament vi se potriveste.
Multumesc!
0
28-01-2016, ora 11:43
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
pe patru implanturi la mandibula se poate face o lucrare mobilizabila. acesta se poate prinde prin sisteme speciale de cele 4 implanturi. tipul de sisteme folosite depinde de tipul de implanturi pe care le aveti, de pozitia acestora si bineinteles si de starea osului din jurul lor.
lucrarile mobilizabile au o stabilitatea foarte buna, insa se indeparteaza cel putin o data pe zi pentru igienizare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  •