implant dinti !

20-04-2012
Elena9519
Nu este medic/terapeut
Elena9519
Buna ziua ! am si eu o curiozitate.
Am avut polipi cand eram f mica si respiram numai pe gura... asa k gingia de sus mi s-a deplasat f mult si este f iesita de cum ar trebui sa fie, iar cerul gurii este f inalt...nush acum dak asa ar trebuii sa fie la toti oamenii sau dak asa e dar nu mi se pare normal...are o forma prea arcuita...in acelasi timp am si cativa dinti din fata deplasati. M-am operat pe la 5 ani dar dupa ce mi s-au schimbat dintii de lapte tot pe gura respiram si mi-au ramas dintii si gingia asa. am incercat sa port pe la 11 ani aparat dentar dar fiindca era unul mobil si copii de la scoala ma necajau l-am dat jos si nu l-am mai purtat.as vrea acum in schimb sa imi fac implant sau ceva de genul asta.nush dak este bine ce zic..:| se poate ?
Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
10-05-2012, ora 18:06
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Daca doriti indreptarea/alinierea dintilor va recomand sa consultati un medic ortodont.
0
23-07-2012, ora 17:44
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Elena, n-au nicio treaba polipii si faptul ca respiri pe gura sau pe nas cu pozitionarea dintilor.
Eu mi-am indreptat dintii la 30 de ani. Cum ti-a spus si d na doctor, du-te la un ortodont
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul