imi scartatie genunchii

21-04-2011
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
am 24 de ani, imi scartatie genunchii cand ma aplec sau cand ii indoi, nu ma doare, nu am avut nici o problema la ei, doar cateodata inainte sa vina ploaia simt o durere in glezna sau in osul dintre glezna si genunchi.Este ceva grav?
Daca a mai fost cineva in aceasta situatie astept un sfat. multumesc.
4 comentarii
0
21-04-2011, ora 22:06
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
Am uitat sa spun ca am 58 de kg, inaltime 1, 68m.
0
26-04-2011, ora 13:00
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
NU ar trebui sa va ingrijorati prea tare. Eu am aceste simptome de 30 ani...
Trebuie doar sa evitati eforturile sportive intense. Daca totusi incep sa apara dureri sau alte simptome, puteti recurge la un consult ortopedic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
30-04-2011, ora 00:41
RzNL
Nu este medic/terapeut
RzNL
Buna seara!
Am citit problema userului de mai sus...si cred ca aici m as incadra si eu cu problema mea...am 24 de ani si inca din liceu am dureri la ambii genunchii, uneori la schimbari de vreme sau nu.am inceput sa ma obisnuiesc cu asta fiind o problema zilnica. Din anul 2 de facultate au inceput durerile si la umarul stang...m au speriat dar sunt slabe ca intesnsitate.Dar de vreo saptamana am dureri groaznice la genunchi merg foarte greu, simnt o presiune mare in jurul lor...ca si cum as avea legat si jos si deasupra genunchilor cate un cordon strans. Mi s au umflat iar uneori am impresia ca mi se blocheaza...Va rog da ti mi si mia un raspuns un sfat in legatura cu aceste simptome. Va multumesc frumos!
0
30-04-2011, ora 00:50
RzNL
Nu este medic/terapeut
RzNL
Am uitat sa mentionez...am 53 de kg...1.63 inaltime...activitate fizica este moderata...nu ridic nu alerg.. Sunt fumatoare, iar cand ma enervez sau supar imi creste foarte mult batatile inimii, am fost odata la un control, iar cand mi a luat pulsul medicul a ramas uimit intrebanduma daca am alergat pana la el...ceea ce bineinteles nu facusem..dar cu toate astea nu m a bagat in seama.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.