imi intarzie menstruatia

06-10-2008
antoniadulcik
Nu este medic/terapeut
antoniadulcik
buna.ma numesc antonia am 15 ani si am si eu o intrebare.mi-a venit pt prima data menstruatia pe 6.08.2008 apoi pe 5.07.2008 si de atunci nu mi-a mai venit.de vreo luna si cva de zile am observat o scurgere galbuie uneori maro urat mirositoare si care imi creeaza mancarimi uneori.ce ar putea fii?si in legatura k menstruatia e normal sa se intample asa ceva?va multumesc si astept raspunsul dvs.
1 comentarii
0
19-09-2009, ora 00:09
butterfly09
Nu este medic/terapeut
butterfly09
Salut. Am 17 any...si am viata sexuala de aproximativ 5 luni.Obligatoriu toate relatiile pe care le'am intretinut cu prietenul meu au fost 100% protejate no mistakes ore problems cu protectia in sine.Am un ciclu neregulat insa cu un interval de timp de aproximativ 32 de zile.Cu toate astea.luna aceasta IMI INTARZIE. Ultima menstruatie a inceput pe 8 si s'a terminat pe 14 August.Calculand aproximativ.luna aceasta trebuia sa'mi vine pe 14.insa NIMIK! Simptomele sunt prezente ( umflarea sanilor, mici crampe abdominale...cam atat.)Sunt aproape sigura ca nu s'a intamplat nimik in timpul relatiilor pe care le'am intretinut...si totusi..care sunt posibilitatile de a fi insarcinata? Tin sa mentionez ca acum 4-5 zile am inceput o doza de tratament pentru 30 de zile de Roaccutane isotretinoin 10mg.Posibil ca medicamentele sa influenteze acest factor?
Va rog sa imi raspundeti cat mai repede pOsibiL!
Va multumesc :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.