imi curge foarte tare nasul!

28-09-2007
Roxana_Gh
Nu este medic/terapeut
Roxana_Gh
azi am fost la medic... mi-a verificat sinusurile, s-a uitat in gat si mi-a zis ca totul e ok... la numai 2-3 ore dupa vizita la medic, m-am "reales" cu o noua raceala... nici nu pot sa ma culc, ma sufoc, nasul mi-i infundat rau si orice am incercat nu se deongestioneaza si gata, cand stau imi picioare mucii imi curg siroind, parca as lacrima pe nas... ce tebuie facut in astfel de situatii? precizez ca de 2 sapt. fac tratament cu imunostimulatoare (echinacee) si gemoterapie (muguri de coacaz, carpen, catina)... si tot nu m-am lamurit e de bine sau de rau sa-ti curga mucii? (cand esti racit)
Va multumesc.
2 comentarii
0
01-10-2007, ora 00:00
Roxana_Gh
Nu este medic/terapeut
Roxana_Gh
Poate nu e o problema atat de majora, toata lumea raceste si la toti ne curge nasul din cand in cand, insa eu racesc destul de des - de vreo 3-4 ori iarna, obligatoriu o data vara cand e canicula mai mare si de vreo 2-3 ori primavara si toamna... din acest motiv m-am apucat de gemoterapie, dar se pare ca nu e suficient... (iarna tecuta am facut de doua ori pneumonie)... ce sa fac ca sa rezolv aceasta sensibilitate (ca de sensibilitate mai mult este vorba)... am citit un unele carti cum ca organismul singur dispune de niste mecanisme de reglare a sanatatii si ca nu trebuie sa ne indopam cu medicamente si se pare ca asta e cheia, dar cum as putea sa le activez - am incercat diverse metode de calire si imi faceam mai rau (ma trantea in pat raceala urgent - ma refer la procedurile cu apa)...
0
11-12-2007, ora 00:00
invinge
Nu este medic/terapeut
invinge
Daca nu ai rezolvat pb. sau esti nemultumita de starea actuala contacteaza-ma -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •