imi apar eczeme cu lichid de cate ori fac infectie urinara

02-10-2009
gothik_angel
Nu este medic/terapeut
gothik_angel
ma numesc diana si am 21 ani.de cand eram mica faceam infectie urinara, insa de acum 4 ani, au inceput sa imi apara niste blande.aparent, am crezut ca am facut o usoara alergie la ceva.acea "alergie"mi a mai aparut de 5 ori de atunci, blandele aparand in acelasi loc si fiind acum niste besici cat unghia, umplute cu lichid.anul acesta, in luna mai mi au aparut din nou, mult mai mari si mai multe, si, coincidenta sau nu, aveam si infectie urinara, si eram sub tratament cu nolicin.am fost la dermatolog, si m a internat pe loc, spunand ca am facut alergie la nolicin.acest medicament l am luat de peste 20 de ori, si nu mi a iesit nimic.nu sunt alergica la nici un medicament, si daca ar fi fost ceva, imi aparea de fiecare data cand il luam, sau nu imi apareau aceste eczeme.in spital mi au dat clorocalcin, omeprazol, loratidina si calciu injectabil.la analize nu mi a iesit nimic, nici macar infectie urinara, de care stiu sigur ca sufeream, la diagnosticul unui ginecolog, si dupa simptome.iar acum, am facut din nou infectie urinara, si am luat zanocin.mi au aparut din nou eczemele, mult mai mari si nu stiu ce sa mai fac.am pe corp, dar mai ales pe fata, una pe buza, si nici macar nu pot sa vorbesc.astept un sfat, tratament, analize, orice.sa stiu macar de unde sa incep.am uitat sa mentionez, eczemele imi trec in timp de o saptamana, indiferent daca fac tratament sau nu.multumesc
2 comentarii
0
04-10-2009, ora 08:05
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Trebuie sa intrerupeti tratamentul, fiindca zanocin este din aceeasi familie cu nolicinul, astfel incat pot aparea acelesi fenomene si la acesta prin ceea ce numim "hipersensibilitate incrucisata". Ca regula generala, ar fi bine sa nu mai luati antibiotice fara avizul medicului de familie.
Pentru prevenirea acestor infectii urinare neobisnuit de frecvente, un consult homeopatic ar fi binevenit.
0
04-10-2009, ora 11:54
gothik_angel
Nu este medic/terapeut
gothik_angel
va multumesc mult pentru raspuns.acum stiu de unde sa incep cu analizele.revin cu rezultatul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.