imi amorteste mana stanga de o saptamana

08-02-2008
syrenne
Nu este medic/terapeut
syrenne
Buna ziua.
am 27 de ani si de o perioada imi amorteste mana stanga si degetul mic. Durere de inima nu am in sensul sa ma intepe cand respir sau expir. Am o senzatie de discomfort ca si cum as avea o febra musculara acolo. Sunt programator, deci am munca e birou non-stop, sedentarim, tot tacamul. E inima de vina sau doar o lipsa de CA+Mg sau poate o spondiloza cervicala(ma doare si ceafa in anumite zile)
2 comentarii
0
16-02-2008, ora 00:00
andyITA
Nu este medic/terapeut
andyITA
Durerile in ceafa nu sunt un semn bun. In ceea ce priveste faptul ca va amorteste mana stanga incercati sa faceti diferite exercitii prin care sa stimulati musculatura membrului. In cazul in care nu reusiti sa va recuperati faceti un EKG si daca totul este okey cu mana mergeti la un doctor de specialitate pentru aceasta problema
0
16-06-2009, ora 22:20
Anca Andreea
Nu este medic/terapeut
Anca Andreea
am avut si am aceiasi problema ca si tine. am fost la spital mi-au facut niste analize si mi-au spus ca am spondiloza cervicala ; mi-au dat un bilet de trimitere la reumatologie si acolo am aflat ca de fapt am sindrom de inversiune a coloanei cervicale cu strangulare de maduva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: