imbatranire accelerata, ma usuc pe picioare-analize bune

03-02-2010
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
de 4 ani am o afectiune de imbatranire brusca si accelerata(40ani intr un an), cu dureri ca de radiatie nucleara-medicii nu si dau interesul, la analize nu iese nimic!Pe langa articulatii, imi sapa concavitati in 3 zile, iar tesuturile moi mi le rupe marindu le de 4 ori;am devenit un morman de carne dezorganizata(42 ani, 1, 57, 58kg, );dorm continuu de atata lupta a organism cu boala(e ca ostare de raceala, epuizarea;ma doare carnea, )Afectiune sistemica ce avanseaza de sus in jos[a inceput cu usturimea ochilor(senzatie de spini in ochi) si a reg suborbitale, apoi obrajii, nas(a stat 8 luni la fata si pe unde durea ca o ardeiere forte, distrugea totul in urma colagenul, si apareau concavitati, riduri), a coborat apoi la gat durerea si distrugerea cnjunctiv-colagen cu subtiera gatului si zbarcirea lui (1 an de zile), apoi a coborat la trunchi(8 luni durere-cuncavitati-riduri ma usuc de tot cu dureri), apoi la fund a rupt muschii-carnea, a cazut de tot fundul rapid si la brate(1 an), apoi la picioare(7luni), si n palme m a durut cu uscare-ridara accentuata], si de la ext la interio[ subcutanat(carne), muschi, tendoane, ligamente, vase de sange, capetele oaselor]Tesutul conjunctiv, elastic se rupea si usca, si se consuma pe langa articulatii.A avansat ca si programata, doar ca a lasat la urma craniu, creierul-ma usuc-sfarogesc de vie.Ca si cum celula nu ar putea gestiona schimbul de substante nu ies toxinele si reziduurile sau ies partial si f greu(de aceea cred ca simt ardeiere-usturime-durere-hipoxie-asfixie insuportabile)si nu intra oxigen si nutrienti.As avea inca 5 ore de descris pt a fi completa o eventuala anamneza-daca cineva ar putea sti ceva despre asemenea curiozitate de boala din care s ar putea descoperi unele mecanisme noi patogenice si de alta natura.Ar putea fi caz
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum facem față îmbătrânirii?
  • Biologii au identificat o genă care poate încetini îmbatranirea
  • Scanarea facială oferă informații despre rapiditatea cu care îmbătrânim
  • Obiceiuri zilnice care te îmbătrânesc prematur
  • Noi indicii asupra mecanismului îmbătrânirii
  • Un studiu fără precedent inversează procesul de îmbătrânire la șoareci
  • Semne că îmbătrânești - și pe care poți să le întârzii
  •