imbatranire accelerata(40 de ani intr-un an), cu durere-ard

03-02-2010
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
de 4 ani am o afectiune de imbatranire brusca si accelerata(40ani intr un an), cu dureri ca de radiatie nucleara-medicii nu si dau interesul, la analize nu iese nimic!Pe langa articulatii, imi sapa concavitati in 3 zile, iar tesuturile moi mi le rupe marindu le de 4 ori;am devenit un morman de carne dezorganizata(42 ani, 1, 57, 58kg, );dorm continuu de atata lupta a organism cu boala(e ca ostare de raceala, epuizarea;ma doare carnea, )Afectiune sistemica ce avanseaza de sus in jos[a inceput cu usturimea ochilor(senzatie de spini in ochi) si a reg suborbitale, apoi obrajii, nas(a stat 8 luni la fata si pe unde durea ca o ardeiere forte, distrugea totul in urma colagenul, si apareau concavitati, riduri), a coborat apoi la gat durerea si distrugerea cnjunctiv-colagen cu subtiera gatului si zbarcirea lui (1 an de zile), apoi a coborat la trunchi(8 luni durere-cuncavitati-riduri ma usuc de tot cu dureri), apoi la fund a rupt muschii-carnea, a cazut de tot fundul rapid si la brate(1 an), apoi la picioare(7luni), si n palme m a durut cu uscare-ridara accentuata], si de la ext la interio[ subcutanat(carne), muschi, tendoane, ligamente, vase de sange, capetele oaselor]Tesutul conjunctiv, elastic se rupea si usca, si se consuma pe langa articulatii.A avansat ca si programata, doar ca a lasat la urma craniu, creierul-ma usuc-sfarogesc de vie.Ca si cum celula nu ar putea gestiona schimbul de substante nu ies toxinele si reziduurile sau ies partial si f greu(de aceea cred ca simt ardeiere-usturime-durere-hipoxie-asfixie insuportabile)si nu intra oxigen si nutrienti.As avea inca 5 ore de descris pt a fi completa o eventuala anamneza-daca cineva ar putea sti ceva despre asemenea curiozitate de boala din care s ar putea descoperi unele mecanisme noi patogenice si de alta natura.Ar putea fi caz
5 comentarii
0
03-02-2010, ora 11:19
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
La medicina clasica oricum nu ai nici o sansa, nici de diagnosticare corecta si cu atat mai putin de vindecare. Mergi mai bine la un medic homeopat care face homeopatia clasica, este cea mai eficienta terapie. Iti pot recomanda de ex. pe Dr. Silvia Nedelcu in Bucuresti (mai sunt insa si altii recomandabili). Succes.
0
03-02-2010, ora 15:33
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
Am fost la d-na Randasu si la Pavel Chirila(schinduf), -nici o ameliorare cu ce mi-au dat, afect a avansat ca localizare(in jos)sub tratament-dansii s-au simtit tare incurcati de descrierea manifestarii afectiunii
0
03-02-2010, ora 15:35
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
Am fost si la bioirezon in doua locuri si tot a avansat cu durere-distructie rapida.
0
10-02-2010, ora 17:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-nă,

Vă rog să-mi expediaţi e-mail-ul dvs. printr-un mesaj privat. Vreau să vă ofer câteva informaţii utile, dar în mod privat. Mulţumesc pentru înţelegere şi colaborare.

Toate cele bune şi Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
10-02-2010, ora 19:35
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
Multumesc, Dumnezeu cu noi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum facem față îmbătrânirii?
  • Biologii au identificat o genă care poate încetini îmbatranirea
  • Scanarea facială oferă informații despre rapiditatea cu care îmbătrânim
  • Obiceiuri zilnice care te îmbătrânesc prematur
  • Noi indicii asupra mecanismului îmbătrânirii
  • Un studiu fără precedent inversează procesul de îmbătrânire la șoareci
  • Semne că îmbătrânești - și pe care poți să le întârzii
  •