iesit din spital fara diagnostic

09-10-2009
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
Buna ziua..astazi am iesit din spital de la neurochirurgie din iasi, m'am internat acum o saptamana..prezint un tiuit si pulsatii la cap, un fel de tensiune de o luna fara intrerupere.In spital am facut toate investigatiile posibile..Tomogaf, apoi alt fel de tomograf care a costat 6 mil, diverse analize la sange, injectii, pastile..ma simt la fel ca si acum o saptamana.Mentionez ca am fost consumator de droguri timp de 3 ani si m'am lasat acum 1 luna (hasis, marijuana, skang si spre sfarsit si Spice..)ultima data cand am consumat am facut o combinatie intre ele..din care era sa lesit..mi'am simtit toate venele din fata mi'a tiuit capul am inceput sa imi pierd vederea(am vaz o secunda negru in fata ochilor)apoi am strans din dinti si am incercat sa stau pe picioare..am reusit si m'am dus la magazin si am luat o sticla cu apa plata..a fost totul ok..peste 1 sapt am fumat iar si de atunci imi tiuie capul permanent si imi pulseaza tot capul(parca as simti venele cum circula in tot capul).Am doua ore de cand am iesit din spital e totul ok..sanatos tun nu apare nimic nicaieri.ce ar trebui sa fac?acum bag calmante in mine ca alt'fel nu sunt nici in stare sa ma ridic din pat din cauza capului..durerile imi mai trec uneori..timp de 4 ore pe zi sa zicem..dar tiuitul il am permanent mult timp si cand ma trezesc din somn tot imi tiuie capul si imi pulseaza.am fost si la psiholog..totul ok si acolo si al ORL si la Audiograma..ce sa fac?nu sunt in stare nici sa ma duc la magazin..nu mai sunt consumator de droguri cam de o luna(am scapat de sevraj NU simt nevoia sa fumez din nou), cafea nu beau, suc cu acid nu, energizante nu..
20 comentarii
0
09-10-2009, ora 17:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Hm, cam nasoala situatia ta. Ti se trage de la acel fumat. Boala pe care ai capatat-o se numeste Tinnitus.
Ma mira ca doctorii nu ti-au diagnosticat-o.
Homeopatia te-ar putea ajuta sa te redresezi macar cat de cat sau chiar sa te vindeci.
Tinnitus este greu de vindecat, cel putin cel cronic. Tu se pare ca ai unul acut. Se poate face ceva.
Poate te ajut sa-ti gases remediul potrivit...daca cooperezi. Deja banuiesc ceva dupa cele spuse de mai sus.
I-a spune, pulsatia din cap este sincrona cu pulsul inimii ?
T-eai inrosit la fata ? Congestie ? Febra ? Ce constitutie ai ?
0
09-10-2009, ora 17:36
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
Da pulsatia din cap se sincronizeaza cu cea a inimii, cand ma apuca acea criza ma inrosesc la fata.Am 1.73 si 60 si cva de kg :)
0
09-10-2009, ora 17:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Fain, atunci, stiu remediu care cu mare probabilitatate o sa te ajute:
Alearga la o farmacie homeopata sau trimite pe cineva sa cumpere Belladona CH200.

In Iasi sunt doua farmacii unde au remedii homeopate:
IAŞI HYPERICUM 0232-227 024 Str.Bradului nr.7, bl. H 5, parter
IAŞI ARGEŞ FARM 0232-250 233 Bd. Carol l (fosta Copou) nr 48

Suge o singura granula, separat de masa si mancare.
Asteapata cateva ore 3-4 si daca ti-a ajutat repeti numai la nevoie.
Efectul ei este f. de puternic si tine cateva ore, zile sau saptamani...
In cazuri acute se da mai des, dar daca ti-a trecut nu mai trebuie sa iei.

Un tub costa cca. 6 lei.

In plus cumpara si Natrium sulfuricum CH15 daca gasesti, dar acela il iei de abia cand ti-a trecut durerea de cap si este si pt. eliminarea drogurilor din corp.
Si in plus Nux vomica CH30, tot pt. detoxifiere.

Ai numai o congestie la cap din cauza la fumatul acela miraculos si de la ea ai si tiuitul si durerile de cap si care ti-a ramas asa...

Ce nu vad doctorii cu tomogafele de miliarde se vede cu ochiul liber de la simptomele pe care le-ai descris.
0
09-10-2009, ora 17:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Un caz homeopat clasic cu simptome clare...m-ar mira sa nu functioneze, adica sa fie alt remediu in loc de Belladona. Incearca ai atunci o sa stim.
0
09-10-2009, ora 17:48
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
Mersi mult..m-ai facut sa zambesc..chiar nu mai stiam cum e sa fii fericit..sper sa mearga, luni ma duc si cumpar tot.O zi buna!!
0
09-10-2009, ora 17:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Esti chiar nebun ??? Cumpara azi !!!!!!
0
09-10-2009, ora 17:58
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca nu poti sa iesi din casa incearca urmatoare solutie "la nevoie" care in 70% din cazuri functioneaza:

Ia un pahar cu apa plata. Scri pe o hartie "Belladonna C1000", o tai cu foarfeca si o lipeste in dreptul apei cu ceva scoci de pahar, ca scrisul catre apa. Lasi paharul asa 60-90 de minute intr-un sertar la intuneric dupa care bei o singura gura de apa pe care o ti ceva timp in gura inainte sa o inghiti.
Inainte sa bei insa bati paharul intr-un prosop pus pe masa de cateva ori (4-5) ca sa se amestece informatia in toata apa.

Functioneaza ca si remediul Belladona 1M (adica C1000) care se gaseste la farmacie in cele mai multe cazuri (nu stiu de ce cateodata nu functioneaza, cert este ca informatia remediul se inmagazineaza in apa ca si cum ai arunca in el o granula din remediul de la farmacie).
Daca in cazul tau functioneaza vei remarca daca te lasa durerile, tiuitul, congestia, etc.

Daca merge atunci bei la nevoie cate o gura daca ti-a facut bine. Inainte zgudui paharul asa cum ti-am zis.
0
09-10-2009, ora 18:06
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
acum nu am nici un leu..maine sper sa fie deschis si imi cumpar de dimineata, in caz de o criza o sa iau un distonocalm am luat unul acum 1 ora si ma ajutat.
0
09-10-2009, ora 18:08
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
prietena mea are o boala se numeste tricofagie o are de cand e mica, se trateaza?
0
09-10-2009, ora 18:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca nu ai bani incearca varianta cu paharul cu apa.
Poveseste in detaliu ce face si ce are exact prietena ta.
0
09-10-2009, ora 18:37
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
acusi o sa incerc varianta cu paharul cu apa, promit

In legatura cu prietena...

"Cand eram in cls 3 a mama ma coafat...aveam parul foarte lung pana la genunchi...si knd am ajuns acasa...am inceput sa scarpin cap.ma manca capul...de la fixativ...si am inceput sa ma jok cu parul...si trageam cateva un fir din cap...pana ramasesem cu goluri in cap...am fost la doctori..am facut analize la sange...am fost la doctori profesori...miau examinat pielea capului, si nu aveam nimic.ei credeau ca la baza de stres ori de nervi..miau dat diferite calmante si nici in ziua de azi nu ma pot opri"
0
09-10-2009, ora 19:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ok, un caz f. interesant ! Homeopatia p. vindeca orice cand se gaseste remediul potrivit.
Boala este in suflet iar de aceasta doctorii nu au auzit. Nu-i de mirare ca domnii profesori nu ii gasesc "buba".
0
09-10-2009, ora 19:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ia insa apa cand ai dureri sau simti ceva, ca sa-ti dai seama de efect.
0
09-10-2009, ora 20:07
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
am fost si am cumparat Belladonna Ch200, NUX VOMICA CH 30 si MA SULF CH15.Cum trebuie sa le iau..?un program te rog :D
0
09-10-2009, ora 20:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Perfect. Suge o singura granula de Belladonna si vezi ce efect are pana la miezul noptii sau maine. Daca se lasa cu transpiratii, diaree, exudatii este semn bun, de detoxofiere, nu trebuie insa. Iti spun numai ca sa sti. Daca ai messenger da-mi id-ul sa te bag in lista.
Restul de remedii sunt pt. mai tarziu (peste cateva zile). In general nu se iau mai multe in acelasi timp.
0
10-10-2009, ora 16:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cezar: care a fost efectul ?
0
10-10-2009, ora 20:44
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
Am urmat tratamentul de aseara, e mai ok, a mai scazut in intensitate si m-a ajutat mai mult de cat ma ajuta in trecut distonocalm de ex.In concluzie, azi am fost mai activ ca de obicei.
0
12-10-2009, ora 12:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Salut Cezar, care este situatia acum ?
0
19-10-2009, ora 17:02
cezarrr
Nu este medic/terapeut
cezarrr
Durerile de cap au scazut f. mult, in schimb cu acel tiuit este mai greu care oricum se trateaza greu.Raman pozitiv, cu incredere si rugaciuni.O sa trec cu bine peste aceasta perioada care oarecum ma pune la incercare.
0
20-09-2013, ora 18:43
tezeu
Nu este medic/terapeut
tezeu
salut, cam aceeasi problema am si eu am un tiuit permanent in cap(fara durere) nu mai am mucoasa in nas si simt o un muschi incordat de la ceafa in jos, fara oboseala ( citesc greu ) de consumat am consumat marijuana si has o destula perioada de timp dar m am lasat,
respr destul de bine insa nu mai pot fii activ, slaba coordonare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul