icter obstructiv.se poate ajunge la deces?

20-03-2009
adam.adrian
Nu este medic/terapeut
adam.adrian
buna ziua.sunt din Medias, am 34 de ani.in urma cu 20 de ani am avut o hepatita urata cu 3 recaderi urate.am scapat.in urmatorii ani am avut infectii repetate la fiere, cam la 1-2 ani, in ultimii ani mai des, sau permanent.am facut de vreo 2 ori si icter mecanic, dar dupa 1-2 zile nu mai aveam nimic.medicii ma lasau acasa si imi ziceau ca sunt perfect sanatos si ca ei nu vad nimic de operat.am facut si o septicemie urata in 94, cu febra 42 vreo luna, frisoane puternice si delir.dupa 5 saptamani, in care toti credeau ca o sa mor, m-am vindecat "din senin"am scapat iar.mi-au vazut atunci la ecograf si leziuni pe ficat sau chist hidatic, care ulterior, dupa 1 luna nu mi le-a mai vazut!!!miracol?!bilirubina o am mare de 20 de ani, sunt cam tot timpul palid(galben)si ochii putin galbui.e cam intre 3 si 6 bilirubina totala si cea directa intre 1.5 si 3, cam jumate din cea totala.acum, de cateva zile, am urinat cu sange, si ma dor rinichii, chiar si dupa 2 saptamani de tratament cu antibiotice puternice.iau si urinex si ceaiuri.nici o ameliorare.dar nu mai urinez cu sange(s-a intamplat de 2-3 ori) si nu ma mai doare la urinare..am citit acum ca la un icter obstructiv indelungat se poate ajunge in cativa ani de zile la o insuficienta hepatorenala severa si deces.rog pareri sau orice ma poate ajuta.unde sa ma duc?mor?se va termina cu miracolele???azi mi-am facut analizele.le voi posta aici cand am rezultatul.mersi mult.sanatate, tuturor de pe forum.ca daca ati ajuns pe acest forum, de asta aveti nevioe.de sanatate
2 comentarii
0
13-04-2009, ora 11:31
anca9pot
Nu este medic/terapeut
anca9pot
Cazul este destul de neclar.Cel mai util ar fi internare pe sectie de gastroenterologie si un examen complet (clinic si paraclinic ) al acuzelor, pentru a stabili exact etiologia afectiunilor si posibila corelatie intre ele.Mult succes!
0
13-04-2009, ora 15:05
adam.adrian
Nu este medic/terapeut
adam.adrian
binenteles, MIRACOL!!!absolut toate analizele mi-au iesit bune dupa 10 zile de disperare!!!dar absolut toate!si bilirubina, care imi e mare intotdeauna!mi-a iesit 0.8.dar dupa 48 de ore de infometare mi-a iesit 9.deci, am Sindromul GILBERT.cea indirecta e mare, cea directa normala.clar e sindromul Gilbert.dupa 2 zile mi-a fost din nou normala.am avut si o infectie urinara, care se pare ca s-a vindecat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici