iau capsula de slabit dar nu are efect

03-03-2011
miky fitzy
Nu este medic/terapeut
miky fitzy
de 4 zile i- au "capsula de slabit" de la arpfarm si nu slabesc deloc. ba mai mult am o pofta nebuna de dulciuri, asta fiind o mare problema pt mine de dinainte. in prima zi am avut senzatia de uscaciune a gurii. in rest nici o alta reactie.
nu beau cafea, nu fumez, nu beau sucuri. pastila o iau la 6.30 dimineata. vreau sa slabesc pentru ca am 166 cm si 66 kg.
17 comentarii
0
03-03-2011, ora 20:10
laddy
Nu este medic/terapeut
laddy
doar de 4 zile?? pai atunci mai ai si tu rabdare! e prea devreme sa vezi rezultate. poate dupa minim 1 luna. cat ai fi vrut sa slabesti in 4 zile??? :)))))
0
04-03-2011, ora 09:19
miky fitzy
Nu este medic/terapeut
miky fitzy
am tot citit ce au spus alti oameni despre aceasta pastila si cum au slabit miraculos cu ea intr-un timp foarte scurt.
si sunt dezamagita vazand ca la mine nu are nici un efect. sunt si putin disperata pentru ca vreau sa slabesc cat mai repede, dar ma lupt si cu pofta de mancare, eu fiind o pofticioasa de fel.
ma gandesc ca poate nu sunt asa de bune aceste pastile??!!
0
04-03-2011, ora 12:29
kikis
Nu este medic/terapeut
kikis
buna ziua... am 22 de ani si am 1 65m si 74 kg iau pilule de slabit regenon de 2 saptamani si am slabit de la 77.1 la 74 kg pana la ora 5 nu imi este deloc foame dar seara as manca dulciuri..as vrea sa imi spuneti si mie o dieta sa o asociez cu pilula de slabit eu as vrea sa slabe ca 15 kg.va rog sa ma ajutati si pe mn.va multumesc astept raspuns
0
07-03-2011, ora 11:23
miky fitzy
Nu este medic/terapeut
miky fitzy
wow. e bine ca ai slabit. eu am acum 8 zile de cand iau pastila. nu am reactii adverse dar in cate o zi mi se face foarte sete si mi se usuca gura. nu am slabit deloc, dar pofta de dulciuri a crescut. incerc si sa mananc mai putin. partea amuzanta e ca mi se face somn de la pastile, desi am citit ca unii nu dorm din cauza ei. :)))))))))
e ciudat.
kikis, pt pofta de dulce, incearca batoanele fitness, sunt gustoase, dulci si au calorii putine. le gasesti in 3 sortimente, cu capsuni, simple, ciocolata.
0
10-03-2011, ora 14:47
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
buna ziua :D eu iau capsula de slabit de 2 saptamani... am, 19 ani 1.65 m si 77 kg aveam inainte sa incep cu capsula.akm am 72 de kg.. dar numai mananc paine deloc..de fumat fumez cafea nu beau, beau la 2-3 zile un 3in1 care contine si lapte si nu e asa puternic ca si cafeaua.de baut inainte beam numai pepsi acum de cand cu pastilele am baut numai si numai apa si numai suport acidul si beau cate 2-3 L de apa plata pe zi..acum depinde si de organism am o prietena care a dat 6kg pe luna de la pastilele acestea si eu am dat 5 in 2 sapt.. asa ca nu trb sa te ingrijorezi dupa doar 4 zile vezi dupa 30 de zile rezultatul :*:*
0
12-03-2011, ora 17:50
miky fitzy
Nu este medic/terapeut
miky fitzy
mai parca a inceput sa se simta un pic la cantar, desi pot spune ca eu am in continuare apetit, si pofta de dulce. o sa continui sa le iau in continuare. am inceput a treia folie.
0
12-03-2011, ora 17:54
miky fitzy
Nu este medic/terapeut
miky fitzy
inca ceva. capsula de slabit are vreo influenta cu yasmin (antibebe) ?
0
15-03-2011, ora 12:58
miky fitzy
Nu este medic/terapeut
miky fitzy
mai fetelor am o pofta nebuna de dulce. nu ma pot abtine si zilnik pap biscuitei, prajituri si alte tampenii de genu. offf. beatrice felicitari pt kg pierdute. vreau si eu asa.
0
15-03-2011, ora 16:58
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
multumesc miky.. app si mie mie pofta de dulce inainte nu puteam sa stau o zi fara sa mananc cv dulce.mai ales cand stateam la un film :))).dar acum stii cum rezist? cand e cv dulce prin casa ii zic lu mama sa le ascunda sa nu le vad. si imi iau cate o cutie de santal de fructe de padure si mai beau ca e dulce tare ala :D si ma iau dupa aia cu una cu alta si uit de dulce.app cat ai akm de cand iei pastilele si cat ai dat pana akm ?pup
0
15-03-2011, ora 17:00
beatrice19
Nu este medic/terapeut
beatrice19
si app miky u ai 1.66 inaltime si 66 de kg? pai asta e greutatea normala la inaltimea ta :P la 66 vreau sa ajung eo :))) sau hai 65 ca mai mult daca slabesc nu imi sta bine :*
0
07-05-2011, ora 15:54
ellabruneta
Nu este medic/terapeut
ellabruneta
buna fetelor!!!si eu am aceeasi problema cu kg de 3 ani, am 19 ani si am ajuns la 105 kg:"din cauza dulciurilor am tinut diete...si acum 5 zile am inceput sa iau capsula de slabit arpfarm nu am crezut ca o sa aiba efect dar azi este a cinecea zi si am scapat de 4 kg.Stiu ca nu este bine pe o parte sa slabesti brusc dar sunt foarte incantata, tin sa mentionez ca nu am avut nici un efect negativ de gen ameteli, stari de moleseala sunt la fel ca inaite foarte energica si beau si cafea:D
0
07-05-2011, ora 16:19
kikis
Nu este medic/terapeut
kikis
BUNA FETELOR...MA BUCUR CA REUSITI SA SLABITI...AM LUAT SI EU CAPSULE DE SLABIT SI INCA MAI I-AU DAR AM FACUT O PAUZA DE O LUNA...SI AM REUSIT SA SLABESC DE LA 77.1KG PANA LA 68KG INTR-O LUNA JUMATE...SUNT FOARTE BUCUROASA CA AM REUSIT...SI ACUM AM INCEPUT IAR PT CA VREAU SA AJUNG LA KG MELE ADICA 60 KG CA MAI SLABA NU IMI STA BN.VA PUP SI BAFTA IN CONTINUARE SPER SA REUSITI SA FITI MANDRE DE CORPUL VOSTRU:*
0
02-01-2012, ora 20:50
cristina06
Nu este medic/terapeut
cristina06
ellabruneta te rog frumos spune-mi si mie de unde iti iei capsula de slabit de la arpfarm am folosit-o si eu acum doi ani si am slabit cu ea dar acum nu o mai gasesc in plafar si de pe net nu e buna ca am incercat-o dar nici un efect!te rog astept raspunsul tau!
0
15-01-2012, ora 00:20
corinaioanab
Nu este medic/terapeut
corinaioanab
ooo da ce fain slabiti voi si eu ma chinui cu sala si dietele. pai v-as ruga sa imi spuneti si mie ce pastila si de unde o luati? eu am avut 85kg am slabit numai cu dieta si sport intr-un an aprox 25 kg da arcu in ultimele 6-7 luni am mai pus la loc si am ajuns la 73 d kg dar e adevarat ca mi-am facut de cap in sensu ca multa ciocolata si mese noaptea pt ca ziua nu aveam timp. acum mi-am revenit cu oraRUul la normal si am inceput o dieta de vreo 500 d kalorii si sala in fiecare zi, am dat jos 2 kg in 4 zile. dar mananc acelasi lucru in fiecare zi si la ore fixe... sper sa ajung inapoi la vreo 55 57 kg ca am 1.62 inaltime si arat cam mika si indesata... :)) numa ca eu am probleme cu picioarele tot am depus numa pe pulpe si pe fund e groaznic. mai spuneti-mi si mie cate o noutate in domeniu daca aveti :) va pup
0
15-01-2012, ora 22:02
deea4sopra
Nu este medic/terapeut
deea4sopra
Buna, de unde se poate achizitiona aceasta capsula, ms
0
13-01-2014, ora 18:46
maia_criss
Nu este medic/terapeut
maia_criss
buna!am 21 de ani, 1, 62 si cam 70de kg...acum nu stiu sigur pt ca mie cam frica sa ma cantaresc.:))..bun.anul trecut de prin martie am inceput sa iau capsula de slabit de la arp farm...am slabit un pic cam greu, un pic mai mult...in vreo 5 luni am slabit 12 kg.e chiar foarte putin spre deoasebire de prietena mea de exemplu ea a reusit sa slabeasca aproximativ 20...tot cam in 5 -6luni...am fost inacantata ca se observau rezultate chiar daca mai greu..dar presupun ca depinde si de organismul fiecaruia...cand am inceput aveam vreo 80 de kg..iar in vara reusisem sa ajung la 66... le am intrerupt pentru ca am zis ca e cazul sa mai fac si un puc de sport sa mi tonifiez corpul si din astea...simptome...visam mult:))..creieram mult.adik aveam tot fel;ul de ganduri...plangeam foarte repede daca vedeam un film de dragoste...dupa ceva timp am inceput sa am atacuri de panica...si sa mi apara o dunga galbuie pe ochi orizontal...nu prea mi a fosr rau...sau sete neaparat...tin sa cred ca aveam o ambitie de a nu manca unele chestii/bea...sa fac sport...una peste alta cat am luat pastilele nu prea am facut sport dar slabeam...faza cu sala...nu a tinut...adica eu faceam sport dar nu prea slabeam..chiar m am ingrasat pentru ca am inceput sa mananc iar "normal" adica mai mult decat atunci cand luam pastile...acum am inceput sa iau de 2 zile...sper sa si faca efectul mai repede daca s ar putea...a si dupa ceva timp facuseam o pauza dupa acele 5 6 luni...si am inceput in iarna din nou dar nu prea isi mai faceau efectul...nu stiu de ce, , , sper sa nu fie cazul si acum...si sa reusesc sa slabesc iar...imi e un pic ciuda ca din cate am citit si nu stiu daca sunt intradevar adevarate ca unii au slabit 10 kg intr o luna...sau 3-4 kg intr o saptamana...mi as fi dorit sa mi se intample si mie...dar nah...sper sa si faca efectul...o sa incerc sa ma duc si la sala...
0
14-01-2014, ora 02:34
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cum slabim in mod sanatos ? Pentru toate si toti care vor sa slabeasca vreau sa le atrag atentia ca nu exista frumusete fara sanatate. Poate fi de-a dreptul periculos sa luati tot felul de tablete de slabit fara o minima investigatie medicala, ca sa vedeti cum stati cu sanatatea. In acest sens un profil hormonal trebuie sa-si faca oricine are probleme cu kilogramele in plus sau in minus. Daca este vorba de un dezechilibru hormonal nu veti putea slabi pana nu corectati dezechilibrul respectiv. Si a lua tratamente " din auzite " poate fi periculos. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.