In Romania exista pastila aia in loc de avort chirurgical?

27-05-2008
toderica
Nu este medic/terapeut
toderica
Exista cineva prin Romania care sa administreze complexul acela de doua pastile avortive, cum am vazut intr-un serial de pe tvr2? in america exista sigur, dar la noi? cine stie de ele, ca n-am gasit nimic pe net. Precizex ca e vorba de o sarcina de 4-5 saptamini.
9 comentarii
0
27-05-2008, ora 00:00
airi85
Nu este medic/terapeut
airi85
exista...dar din cate stiu doar la tg mures se foloseste momentan si numai sub supraveghere medicala..asa ca sa nu iti imaginezi ca te duci la farmacie, ceri pastilele si le inghiti si gata ca nu merge asa. oricum avortul medicamentos dureaza mai mult decat cel chirurgical iar din cate am inteles eu e si mai riscant. (substanta asta cu efect abortiv se cheama ceva de genul mifepristone). Sincer mai bine te-ai duce la un medic. O intrerupere de sarcina, prin metode chirurgicale nu dureaza mai mult de 10-15 min.
0
07-07-2009, ora 15:27
adelin11
Nu este medic/terapeut
adelin11
am si eu o intrebare.A aparut clinica din victoriei care zice ca e autorizata in asa ceva.Stiti ceva????va rog un raspuns cat mai repede daca se poate.Am gasit pe acest site un comentariu de la unul dintre cei care sunt acolo si ma gandesc ca ar fi bine.ce spuneti????
0
11-07-2009, ora 17:53
carmenraisa
Nu este medic/terapeut
carmenraisa
da.daca esti din bucuresti te poti duce la spital la panait sarbu, costa 500 de lei si se face pana in sapatamana a6a.bafta
0
11-07-2009, ora 19:08
adelin11
Nu este medic/terapeut
adelin11
am rezolvat...multumesc mult..am fost unde am zis pe victoriei.Acolo e un super medic si totu s-a rezolvat in numai 2 zile.
0
05-08-2009, ora 08:46
scintion
Nu este medic/terapeut
scintion
Adelin, da-mi te rog mai multe detalii pe PM, si daca se poate cat mai repede. Ma intereseaza acelasi lucru. Multumesc
0
05-08-2009, ora 09:54
adelin11
Nu este medic/terapeut
adelin11
scintion uite intra aici http://www.mifegyne.ro/ si iei nr de telefon.sediul il are pe calea victoriei.sper sa iti fiu de ajutor si te costa 500 de lei.bft
0
05-08-2009, ora 12:27
scintion
Nu este medic/terapeut
scintion
Inca o rugaminte Adelin, e ok prietena sotia? E vreun motiv de ingrijorare? A mea are sarcina de 45-50 de zile cam asa, nu vrea sa recurga la chirurgical, e vreun pericol pastila asta?
0
05-08-2009, ora 22:06
adelin11
Nu este medic/terapeut
adelin11
nu mai are absolut nimik...nu mai sta.singura chestie e ca o sa aibe dureri putin mai mari cam o zi putin mai mari decat are cand e pe ciclu.si nu e absolut nici un pericol.doctorul e german si mi-a spus ca numai in romania a ajutat 4000 de femei dar el le distribuie de 10 parca.hai bafta sa ma ti la curent.sper sa iti fie de ajutor ce ti-am spus, bft
0
20-10-2011, ora 20:43
crysssaa
Nu este medic/terapeut
crysssaa
am 23 sapt de sarcina si trebuie sa avortez, au aparut niste complikatii, pot sa folosesc pastilele?avortul va mai avea lok sau e prea mare sarcina? multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos cu Methotrexat si Misoprostol
  • Avortul medicamentos doar cu Misoprostol
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •