homeopatie si electoacupunctura

30-05-2014
rodicadurigon
Nu este medic/terapeut
rodicadurigon
Am 60 ani.Cu un an in urma am fost diagnosticata cu Parkinson.Pina in prezent nu am luat tratamentul indicat pentru ca parerea unor medici a fost ca nu se pune problema acestui diagnostic (orice altceva lipsa vitamine, depresie etc.)si mai am o problema cu ficatul dupa opt zile de tratament mi se face rau lucru care nu-mi permite sa continui. Acum insa a aparut tremurul partii afectate (mina si piciorul drept)ca atare inainte sa ajung la tratamentul indicat adica Requip si Gerovitalam ales un medic homeopat.Acest medic mi-a dat un tratament cu binecunoscutele medicamente orale inclusiv cel pentru Parkinson, doua tipuri de injectii ( am inteles ca unul este pentru imunitate )si fac sedinte de eletroacupuntura iar zilele acestea mi-a vorbit de bioptron(pe care sa-l foloseasca pentru stimularea cerebrala).Aceste remedii sunt foarte scumpe si as avea o intrebare daca ma pot ajuta in aceasta boala sau trebuie sa incep tratamentul medicamentos cu inlocuitori de levodopa pe care voi fi nevoita sa-l intrerup.Multumesc din suflet.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.