hodgkin, stadiul 2 A

18-10-2007
vassi
Nu este medic/terapeut
vassi
Am 31 de ani si am fost diagnosticat cu hodgkin, stadiul 2 A (acum un an) si am urmat tratament cu citostatice, 6 cure la 2 saptamani si acum fac 2 la 3 luni. MI-au aparut ganglioni axilari, la ambele brate, iar in urma tratamentului nu s-au generalizat. Ce regim alimentar si de viata trebuie sa tin? Ce trebuie sa evit? As dori sa fac o investigatie PET. Va rog sa-mi dati informatii unde pot sa fac investigatia si o adresa sau un nr. de telefon. Am inteles ca in Romania nu exista nici un aparat.
Va multumesc si astept cat mai urgent raspuns.
6 comentarii
0
05-11-2007, ora 00:00
gingi
Nu este medic/terapeut
gingi
buna
noi am fost cu fetita noastra la clinica medicala din Debretin, in urma unei cereri din partea medicului curant-e cel mai aproape centru din Ungaria-nu am detalii acum -daca te intereseaza da-mi o adresa de mail
0
09-11-2007, ora 00:00
vassi
Nu este medic/terapeut
vassi
Multumesc Gingi pentru mesaj. Daca ma poti ajuta cu mai multe detalii -
0
16-11-2007, ora 00:00
cursant1001
Nu este medic/terapeut
cursant1001
Gingi, as dori si eu informatii despre aceasta clinica, si eu trebuie sa fac aceasta investigatie.
0
27-02-2008, ora 00:00
antonelaa
Nu este medic/terapeut
antonelaa
as vrea sa iau legatura cu persoane care au aceasta boala..va rog..si sa imi spuneti mai multe:-
0
19-05-2008, ora 00:00
angela urzica
Nu este medic/terapeut
angela urzica
Gingi, sunt noua pe forum si am citit despre analiza PET. Te rog din suflet daca vrei dami-o si mie. -.Multumesc anticipat
0
19-05-2008, ora 00:00
angela urzica
Nu este medic/terapeut
angela urzica
Raspuns pentru vassi: Cred ca nu exista o reteta dar eu pentru sotul meu am incercat cate putin din tot ce am citit. Prima data am comandat un tratament complet pentru boli cronice de la Virginia Faur care are plante pentru toate organele care evident sunt afectate de la citostatice. Apoi am facut sucuri proaspete din sfecla, morcov, mar, telina sau sucuri din citrice amestecate, fructe, am cumparat polen de la apicultori si i-am dat in fiecare zi cate o lingura. Daca nu-ti place gustul poti sa-l amesteci cu miere. Scoate zaharul din alimentatie - foloseste miere dar nu indulci pana ce lichidul in care o pui nu se mai raceste deoarece se pare ca la temperaturi mari devine toxica. Scoate din alimentatie uleiul rafinat si foloseste pe cat posibil uleiul de masline. Fereste-te de prajeli si gateste mai mult la cuptor sau la gratar. Cam asta ar fi. Daca pot sa te mai ajut cu un sfat sau orice pot nu ezita sa-mi spui. Iti doresc sanatate si rabdare!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: