hiv sau nu?

01-12-2012
DanaDanadana
Nu este medic/terapeut
DanaDanadana
Buna!am nevoie de parerea dvs.Deci mi-am inceput viata sexuala.Dupa m-am despartit de prietenul meu si nu am mai avut nici un act sexual.La vreo cateva luni(multee) mi-au aparut negi in zona intima. au disparut de ceva timp si nu au mai aparut.Ce credeti ca este?Multumesc astept un raspus!O zi buna
6 comentarii
0
01-12-2012, ora 21:14
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
HIV spui? De unde ai ajuns la concluzia asta?
Mergi si fa urgent un test Papanicolau. Probabil este vorba de o infectie cu HPV, virus care nedescoperit la timp poate da cancer de col uterin.
Mergi la ginecolog!
0
03-12-2012, ora 15:57
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
HIV e foarte putin probabil sa fie, Dana. Probabil este o infectie cu HPV sau o Candida, din cate se pare, se manifesta aproape similar.

Dar esti tu sigura ca aceia au fost negi ? Descrie-i, te rog.
0
03-12-2012, ora 21:14
DanaDanadana
Nu este medic/terapeut
DanaDanadana
Pai aratau ca niste bubite de culoarea pielii prin zona intima.Aveam mancarimi...cam atat altceva nu stiu ce as putea sa mai zic.Au aparut dupa mult timp dupa ce am intretinut relatii sexuale si de ceva timp au disparut de tot.Nici urma de ei.Multumesc pentru timpul acordat!
0
04-12-2012, ora 23:11
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
Personal, nu cred ca e vorba despre negi... Eu zic sa stai linistita. Eventual, in conditiile in care mai apar, mergi la un ginecolog.
0
11-12-2012, ora 00:26
unomsimplu
Nu este medic/terapeut
unomsimplu
va rog sa ma ajutati cu un raspuns. am facut un test hiv si mi'a iesit negativ..cei de la clinica au spus ca au folosit metoda elisa... e posibil sa fie gresit ? precizez ca acum vreo 2 ani am avut un contact neprotejat... va multumesc anticipat !
0
05-01-2013, ora 00:20
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
Calmeaza-te, repeta testul. Rar se greseste, dar repeta-l si va fi totul in regula.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.